הגישה המקצועית שלנו:
מיקוד בקשר

ילדים שעברו פגיעת היקשרות עלולים לחוות מורכבות גדולה. הקשיים עשויים להתבטא בהתנהגויות קיצון מוחצנות או מופנמות. במקום להתמקד בהתנהגות אנו עובדים עם ההורים, סוכני השינוי על ביסוס הקשר – מערכת היחסים. זה הגיוני כי הילד מגיע למשפחת האומנה והאימוץ לאחר פגיעה בקשר, ומכאן השקעה בקשר תניב את התוצאות בזמן קצר יחסית ולאורך זמן.

הורים לילדים שעברו פגיעת היקשרות? חשים אשמה, שחיקה ובדידות?
פיתחנו גישה רב תחומית מוכחת המקדמת הבנה, קירבה ורוגע בקרב משפחות עם ילדים שחוו טראומה בינקות.

הורות לילדים שעברו טראומה כתוצאה מהזנחה, התעללות ונטישה היא הורות משקמת. הגעתם למרכז לחוסן משפחתי המתמחה במשפחות אימוץ, אומנה ואחרות החוות אתגרים מורכבים ומצבי סיכון וקיצון. אנו פועלים מעל 7 שנים לטובת חיזוק תחושת ‘הבטוח לי’ (Safety), מיקוד בחוויות חיוביות והעצמת הרווחה הנפשית ופיזית של בני הבית דרך עבודה עם הצוות שעוטף את המשפחה.​

תחומי התמחות:

יסודות האומנה והאימוץ

קורס וספר: ‘אימוץ מה שעליך לדעת’: 9 שיעורים מאירים ומעניקים כלים ליישום. ד”ר ברנדה מקרייט, פסיכולוגית קלינית מומחית, אימצה 12 ילדים.

טראומה התפתחותית

טראומה התפתחותית והשפעתה על התפתחות ותיפקוד המוח ומערכת העצבים. מיקוד ביצירת חוסן וביטחון, תקווה וצמיחה אישית ומשפחתית.

היקשרות, שייכות וזהות

השפעת הניתוק, הנטישה וחוויות הקיצון על בחירה וניהול מערכות יחסים. ביסוס היקשרות, שייכות וזהות במשפחות אימוץ, אומנה ובכלל.

למידה ומערכת החינוך

מתח בינקות והשפעתו על תפקודי למידה, קשב וריכוז. כלים לצוותי חינוך לעבודה עם ילדים בעלי לקות היקשרות וויסות. בחירת מסגרת ויצירת ברית.

ויסות רגשי הדדי

הקניית ויסות רגשי דרך תירגול עצמי: להיות בתשומת לב מלאה לרגשות שלנו ושל הילדים, להבין את המערכות הפיזיולוגיות וליצור מגמה חיובית.

התמודדות עם אתגרים

לעיתים משפחות שאימצו ואומנה הן בעלות מאפיינים של הורות שיקומית. התנהגויות כמו חרדה, משיכה לסיכונים, התמכרויות, התנהגות מינית לא מותאמת. המענה כולל חמלה, נוכחות וסמכות. התייחסות ל-FASD, תסמונת האלכוהול העוברי.

תחומי החיים

כיצד העבר משפיע על אכילה רגשית, תזונה נפשית. מבט מרענן על גיל ההתבגרות לאור הטראומה. התרחבות – היערכות במשפחות אומנה או אימוץ למשפחה עם ילדים ביולוגיים.

 
"הידע שנאסף כאן הנו ידע שמותאם בצורה מדוייקת להתנהגות של ילד מאומץ שחווה פוסט טראומה, ההרגשה שלי כאמא שהגעתי הביתה. סוף סוף יש גישה שמבינה אותי ואת מה שאני עוברת עם הילד" אמא שאימצה י.מ
י.מ.
אמא יחידנית שאימצה
"הייתי מאושרת לגלות בדיוק את אותם חומרים שהתגלו עבורי כמשמעותיים ויעילים מרוכזים ובעברית. ו -עוד יותר מהם,... עוד דוברים, עוד כיוונים, עוד נסיון אמיתי, רב תחומי ומעודכן."
נ.
אמא שאימצה ומטפלת