להיות חלוץ - לעלות על דרך חוצת גבולות להפצת הידע שלך בעולם האימוץ

המנטרה: לחולל קסם - לזקק את מי שאתם, לדייק, להשפיע על רווחת ילדים, הורים ומשפחות

Free Training: Lesson #1

לפרוץ עם המומחיות והאישיות שלך מרעיונות למסר ממוקד ומחולל שינוי

מיזם האימוץ הינו גוף חלוצי ויזמי בתחומו בישראל. אנו מהווים קטליזטור לשינוי מייטיב בקרב המשפחות ואנשי הטיפול. הייעוד שלנו בהיגוי ובהפקת פרויקטים שונים למען קהילת האימוץ בישראל דרך שת"פים עם האקדמיה ואנשי מקצוע מובילים בארץ ובעולם. המיזם מתמחה בהנגשת ידע מתקדם ורב-תחומי למען הקהילה. בימים אלו אנו פועלים  להרחבת רשת אנשי המקצוע ולהעשרת בנק הידע לטובת הילדים, הבוגרים, ההורים המאמצים והביולוגיים. בין הפרויקטים שבחזית הפעילות, נקדם נמרצות את WE הפרויקט שלפניך: פרויקט WE מתמקד בהכשרה הדדית בין המטפלים, האקדמיה ומע' החינוך.

shadow-ornament

המנטרה - פריצת דרך מקצועית עבורך

מודולה #1 יוצאים לדרך

השיעורים יאפשרו לכם בדרך פשוטה ומהירה לשתף את העולם עם המסר שלכם. קורס "המנטרה" ממוקד בהוצאת המחצבים מהמכרה שלך לטובת העולם, כולל תכנים שמעמיקים בעולם האימוץ.

מודולה #2 להיות מי שאתם

להיות מי שאתם, להשמיע קולכם. לא קל לבחור מתוך אוקיינוס המקצועיות שלכם מסר אחד. מעין תחושה שצריך לוותר על מסרים אחרים שחשובים. אני מוכנה גם 'להתפשר' על שלושה. אבל בואו נתחיל מאחד.

מודולה #3 מרעיונות למפת חשיבה

המשימה אירגון האג'נדה המקצועית שלכם בתרשים ויזואלי מאיר עיניים וברור. העיצוב ההיררכי יאפשר לכם בקרוב גם לומר את הדברים באופן קליט ע"י העולם.

מודולה #4 יישומים בשטח

המירו את הטקסטים - המסרים הכתובים להקלטה באמצעים הזמינים ביותר. כמו-כן תעשו שימוש במסרים בערוצים שונים כולל למסגרות שונות שאתם מנחים: לקבוצות וליחידים. ההקלטות כמובן ניתן להעלות לאתר שלכם, בלוג דף פייסבוק עוד.

 

המנטרה - תוכנית פורצת דרך

אנשי המקצוע - המומחים שיטלו חלק בקורס יקבלו הדרכה מעשית כיצד להפוך את הידע והניסיון המקצועי שצברו במהלך השנים לכדי מסר קליט וברור. מטרת המסרים שיוכנו היא לצורך העברת ידע לעמיתים ולהורים. בשלב זה התכנים שתכינו יהיו מיועדים בעיקר לקהילת האימוץ. השיעורים מועברים דרך האינטרנט ונשמרים אצלכם דרך גישה לאתר למידה. הבוחרים בליווי אישי יזכו ברעיונות יצירתיים ובהשראה עוטפת וממנפת.

 • להשתתף במהלך משמעותי - יצירת קבוצה מקצועית דומיננטית בתחום האימוץ בישראל
 • ללמוד ממומחים-עמיתים מובילים בתחום הטראומה בארץ ובעולם
 • לחולל שינוי בקרב ילדים שחוו היקשרות לא בטוחה, לסייע להורים, לתמוך באימהות
 • לזקק את הידע שלך למסרים בעלי ערך והשפעה
 • ללמוד וליישם תוך כדי בתהליך אותו תוכל לממש בהמשך באופן עצמאי
 • להיות שותף במיזם האימוץ-מרכז ההדרכה האינטרנטי של הקהילה

שרונה דוכנה, מייסדת מיזם האימוץ. פיתחה ומנחה את 'המנטרה'

המנטרה - פריצת דרך מקצועית עבורך

משובים על תהליכי ליווי אישי-מקצועי

התהליך החל במפגש חשיבה והבנה עמוקה של  הצרכים, המטרות והיכולות שלנו כגוף מקצועי בעל חזון חינוכי. הידע הרב והניסיון שלך העסקי, שיווקי, אימוני ואינטרנטי היו משמעותיים מאד ותרמו לנו רבות….אחרי שסימנו מטרות וידאת כל העת שאנו אכן מתקדמים בקצב הנכון…תהליך העבודה עמך היה שילוב ייחודי של כייף ומקצועיות, אוירה טובה ותוצאות מצויינות. לכל ארגון המעוניין בליווי מקצועי של אדם היודע לתרגם חזון, לממש את האינטרנט ולהביא לתוצאות בדרך נעימה ביותר אני ממליצה לעבוד עימך". info.kedma@gmail.com

אילנה יונה, מנכ
אילנה יונה, מנכ"לית עמותת קדמה לשיוויון החינוך בישראל

שרונה, הבטחת הדרכה ממוקדת, עזרה בנקודות שנזקקתי לליווי בדרך. כל זה קרה – ברמות שלא שיערתי! תודה – להכוונה המדוייקת שלך – בלי ויתורים, הפרפקציוניזם שלך מעלה ברמות. הליווי שלך מאד ממוקד ואינטנסיבי: הנחייה ועבודה, שאלות ותשובות במיילים ללא הגבלה, לא פגשתי מסירות כזו! ואני למודת מאמנים ויועצי שיווק למיניהם.
תודה – לזמינות, ליושרה. לראות את התמונה הכללית, לשים את האצבע בתוכה בכל רגע נתון ולחזור לכללי...כמו אמא טובה – אימצת אותי אליך, הרגעת, לא הרפית ולא ויתרת – מדהימה! תודה לתמיכה שלך בי, במה שיש לי לתת, בארגון הפנימי שלי כדי שכל זה יוכל לצאת. קיבלתי תמורה מלאה – הן במוצר הנגלה, הן במוצר שנשאר לי – והבנה איך לשכפל. בזכותך אני נמצאת על מפת האימוץ בעולם האימוץ. במקביל – אני עורכת את הספר שלי. איתך אני מרגישה באותה שפה, אותו תדר (מה שלא הרגשתי עם מאמנים אחרים). בהערכה עצומה!  052-8235966  tzila.hartman@gmail.com

צילה הרטמן, אימצה ילדה גדולה באימוץ עם קשר
צילה הרטמן, אימצה ילדה גדולה באימוץ עם קשר מטפלת מוסמכת, מייסדת 'חיים אימוץ', סופרת

מומחים, הצטרפו ל 'המנטרה' - תוכנית חדשנית שתסייע לכם לזקק את הידע המקצועי שלכם. בהתאם לתכנים הקיימים באתר והנדרשים ע"י הקהילה, הכינו את המסרים שלכם.

מיזם האימוץ פועל מזה שנים להנגשת ידע מקצועי עדכני לקהילה בישראל. כעת המיקוד בפיתוח מתודולוגיה להכשרת אנשי מקצוע בישראל: פרויקט WE - יצירת קבוצת מומחים בתחום האימוץ בגישה רב-תחומית המשלבת פסיכולוגיה, נוירוביולוגיה ותירגול מעשי. הדרך: שותפות למידה, העשרה הדדית, צמיחה ועבודת צוות מפרגנת. תוכלו להצטרף באמצעות: העמקה בקורס אימוץ הקיים ושליחת המסרים שלכם ע"פ הנחיות המדריך. מומלץ להשתתף בקורס המנטרה וללמוד כיצד להפיק מסרים מקצועיים משלך לטובת עולם האימוץ.

 'המנטרה' - תוכנית חדשנית 

4 מודולות, שיעורים לדוגמא:

מודולה 1

מודולה 2

מודולה 3

מודולה 4

ההשקעה שלך בתוכניות המוצעות היא עבורך, הקורסים פתוחים לתמיד.

פרימיום
1,938
 • המנטרה - קורס אליך למייל
 • מדריך חינמי - להורדה
 • המנטרה - קורס באודיו, מעל 10 שיעורים
 • אימוץ - קורס בוידאו, מעל 25 שיעורים
 • ליווי מקצועי במייל - מותאם אישי
 • פגישת ייעוץ בחינם טרום הרשמה!
רוצה קורס + ליווי אישי

עד 10 תשלומים * פתוח ל-10 משתתפים

VIP - מבצע מיוחד!
4,798
 • כולל את התוכניות: אימוץ, המנטרה
 • כולל את כל הבונוסים!
 • סיוע אישי מעשי בהפקה בפועל
 • פגישה ייעוץ בחינם טרום הרשמה!
רוצה VIP מקצועי אישי + הפקה

בכ. אשראי - עד 20 תשלומים * פתוח ל-3 משתתפים מתאימים!

לאנשי המקצוע טיפול/ חינוך המשקיעים במסלול מתקדמים, פרימיום ו- VIP

סילבוס קורס אימוץ והעשרה בנוירוביולוגיה - מעל 25 שיעורים

 • 1

  הנטישה

  כיצד נטישה מוקדמת של הורה מטפל (ובהמשך דמויות מטפלות, בבית הילדים למשל) משפיעה על יכולת הילד לעצב מערכות יחסים עתידיות. מיועד ל: הורים המעוניינים בעזרה בבניית מערכת היחסים עם ילדם. בני אדם מסוגלים להסתגל למרבית האירועים והאתגרים המופיעים בחייהם, אולם היכולת המוחית העומדת לרשותם של תינוקות, ילדים ונוער אינה מספקת בכדי להסתגל ולהתאים עצמם לטיפול הורי לקוי או להורות הסובלת מהפרעה כרונית.

 • 2

  ויסות רגשי

  הנושא: כיצד התנסות מוקדמת "שודדת" מהילד את היכולת לנהל את רגשותיו שלו ומפחיתה את יכולת ההורה לנהל את מיזגו ורגשותיו. המטרה: לסייע להורים החשים מבולבלים וכועסים. השפעה על המשפחה - ההורים מוצאים עצמם מוצפים ולא מווסתים בשל חוסר הויסות הרגשי של הילד. הורים הופכים לנרגזים על עצמם ובעלי תחושת חוסר אונים.

 • 3

  הפעלה

  כיצד הילד יוצר ומפעיל בהורה רגשות שליליים. שימוש בתקשורת מילולית ולא מילולית בכדי לעורר בהורה את הרגשות שהוא עצמו חש. השפעה על המשפחה - להורים מאמצים רבים תהליכי ההפעלה מתבטאים בחוויה אישית של תחושת כעס גדול מכפי שאי פעם דימיינו שניתן להרגיש. בנוסף הם חשים תשישות רגשית ודיכדוך.

 • 4

  העברה

  כיצד הילד מעניש את ההורה על הכאב שחווה בעבר לפני האימוץ. ביטויים של כעס, התקפות זעם, סרבנות קשה בהווה והקשר של אלו לאירועים מתקופות חייו המוקדמות של הילד. גם אם הילד או הנער אינם זוכרים את ההזנחה, את ההתעללות או הנטישה, עדיין יש בקרבם תחושות רגשיות לגבי החוויות והאירועים מעברו ואותם יבטא אותם כלפי ההורים המאמצים. השפעה על המשפחה - לרוב מתבטאת בכעס (השתוללויות), סרבנות והשתלחות באופן כללי. הילד עשוי לראות באמו יותר מאשר בבני משפחה אחרים מטרה והדבר עשוי לגרום לאם לחוש מבודדת ומואשמת.

 • 5

  יגון ואבל

  כל חברי המשפחה ההורים הביולוגיים, המאמצים והילד חווים יגון ואובדן בתהליך האימוץ. אובדן הזהות עליה חלמו ואובדנים כספיים. מאומצים מאבדים את הוריהם הגנטיים ואם אומצו בגיל אחרי תינוקות, הם איבדו הורי אומנה, סביבה מוכרת, חברים, חיות מחמד, גנים ובתי ספר. הורים מאמצים גם הם חוו אובדנים.
  השפעה על המשפחה - הורים מאמצים מגלים שהמשפחה שלהם אינה מגשימה את התקוות והחלומות שלהם ולעולם לא תהיה כמו משפחות אחרות. הם מבינים שלעולם לא יהפכו למשפחה *נורמלית*.

 • 6

  גיבוש זהות משפחתית

  משפחות מאמצות אינן כמו משפחות אחרות וחובה עליהן ללמוד מיומנויות ספציפיות בכדי להמיר את מערכות היחסים הייחודיות והצרכים שלהם. דינמיקה זו עוסקת בדרך בה המערכת המשפחתית מותמרת רגשית, רוחנית ופיזית ממצב של טרום אימוץ למצב מחבק ומשקף את הילד שזה עתה הגיע אליה והשפעתו על המשפחה. טרנספורמציה זו צריכה להתרחש לא רק בפעם הראשונה בה המשפחה מאמצת, אלא בכל פעם שמגיע ילד.

 • 7

  דכאון שלאחר האימוץ

  אנשים רבים מבינים דכאון שלאחר הלידה, אך רבים לא תארו לעצמם שגם הורים מאמצים יכולים לחוות זאת. הורים מאמצים רבים משקיעים שנים ארוכות, אנרגיה כסף ומחשבה ביצירת משפחתם. לחלקם בכל מקרה, החלום "איך תראה המשפחה" אינו תואם את המציאות של גידול ילד מאומץ, במיוחד אם לילד התנהגויות מאתגרות.

 • 8

  הלוחש למוח

  כיצד טיפוח עצמי של המוח יכול לסייע להורים להסתגל למתחים הכרוכים בגידול ילדים מאתגרים. להסתגל לאימוץ משמעו לא רק הוספת ילד למשפחה, התהליך כרוך בלמידה כיצד מוחו של הילד הושפע מהחוויות שקדמו לאימוץ ואיך מוחו של ההורה הושפע ואף השתנה כתוצאה מההתנהגויות של הילד. השפעה על המשפחה - מוחו של הילד מאותגר מהבחינה התפקודית והמבנית ע"י החוויות המוקדמות שעבר. באופן משמעותי גם מוחם של ההורים והאחים השתנה ע"י העימותים הכרוניים ושאר האירועים שעולים. השינויים מתבטאים בהתנסויות רגשיות שליליות ובעימות.

 • 9

  משייכות להיקשרות

  אנו עוסקים ביצירת תחושת שייכות וזו השאיפה המנחה אותנו: להעניק לילד מעבר לצרכים הבסיסיים ולביטחון את תחושת השייכות שלו אלינו למשפחה. עלינו להבין עד כמה ילד שחווה נטישה חש מבולבל לנוכח הצפת האהבה שהוא מקבל מאיתנו ומהסביבה. הוא לא "באמת מאמין" לה, ולכן לעיתים אינו מבטא את אהבתו ונזהר מלהתמסר למערכות היחסים החדשות שהוא פוגש. לכן לעיתים תחוו מצד ילדיכם יחס דואלי.

ד"ר ברנדה מקרייט, מומחית, מפתחת ומנחת הקורס

לד"ר מקרייט, הידע שאת מביאה בקורס האינטרנטי הוא מקיף, רחב, מעמיק ובעל חשיבות מכרעת להבנת התהליכים שאנו כמשפחה מאמצת עוברים. לצערי ידע זה לא היה ברשותי כשהילדים היו צעירים יותר. דבר שבהכרח היה מוביל אותנו להיות הורים טובים יותר. אני ממליצה בחום לכל מי ששייך למשפחת האימוץ להעשיר עצמו בקורס זה!

ע. ישראל
מטפלת ואמא לילדים שאומצו בחו"ל

שאלות ותשובות

למה אני זקוק/ה למנטרה? +

אתם לא זקוקים לקורס. השטח זקוק לכם! אם יש לכם מיקוד מקצועי והוא בא לידי ביטוי בדרך בה אתם משתפים את העולם, דיינו. אם אתם כותבים ואף אחד לא מגיב, חבל על מי שמחמיץ אתכם. הקורס נועד לזקק את הידע והניסיון שלכם כדי להנגיש אותו באופן ברור ומועיל למשפחות.

האם אוכל לשתף ידע וניסיון משלי במיזם האימוץ? +

זה בדיוק הרעיון, אנחנו שואפים במיזם להעשירו ולעדכנו לאורך זמן בחומרים איכותיים. אם יש לכם גישה/ ידע/ ניסיון מוכחים כתורמים למשולש האימוץ ולקהילה הרחבה, הנכם מוזמנים לשתפם. כדי שהשיתוף יהיה ברמה גבוהה וכדי לחסוך תהליכי עריכה, אתם מוזמנים לפעול ע"פ המדריך שנשלח אליכם במייל. בנוסף, השקעה בקורס 'המנטרה' וכמובן בקורס אימוץ-מה שעליך לדעת, תאפשר לחומרים מטעמך להיות בהלימה לגישות המתפרסמות באתר. חשוב שהחומרים שעולים באתר יתייחסו לאלו שקיימים ובעיקר לאבני היסוד בעולם האימוץ. אין לנו את המשאבים מיותרים לעבד חומרים של אנשי מקצוע. לכן נדרשת השקעתך. אחרי שתפעלו בהתאם החומרים יועלו לאתר ויחד נפיצם לקהילה.

התלבטתי אם להירשם. הנני מטפלת וחוקרת ברשת את תחום האימוץ. הקורס בהחלט התגלה לי כמשמעותי - קודם כל הנסיון והגישה האנושית והפשוטה של ברנדה: היכולת שלה להביא את התנסותה האישית יחד עם נסיונה המקצועי- הכרותה בגוף ראשון עם שלל החוויות והאתגרים האנושיים של הורה מאמץ ושל ילד מאומץ שעוברת באופן בלתי אמצעי ונעים.

ג. ישראל
אמא ל- 2 ילדים שאומצו
האם עלי להיות מומחה באימוץ? +

הקורס מיועד לכל איש מקצוע, עו"ס, איש חינוך, פעיל חברתי וכל מי שהאימוץ נוגע לליבו. בין אם אתם מומחים בתחום האימוץ (וגם אם לא) ומעוניינים לשפר את החשיפה לקהלים בארץ ובעולם ולהפיץ את המסרים שלכים באופן אפקטיבי הקורס יסייע לכם לעשות זאת במהירות ובפשטות. הדגש בקורס על שימוש במדיה של אודיו. בדיוק כפי שקורס זה מונגש לך.

למה עלי ללמוד עוד על אימוץ? +

תחומי הלימוד בהקשר לאימוץ הם רחבים ו...מורכבים. אם אתם חשים שאין לכם צורך בכם, יש אופציה להשקעה בקורס 'מנטרה' בלבד. המציאות מגלה שגם אנשי מקצוע מנוסים גילו שהקורס אימוץ-מה שעליך לדעת בהנחיית ד"ר מקרייט מועיל לתפיסה המקצועית והאישית שלהם את התחום. הקורס שזור בפרקטיקה ובהעשהר של מרכז סגול, למוח ותודעה מהבינתחומי.

style-5-top-orange

100% אחריות לקורסים - 30 יום !

השקיעו ללא שום סיכון! במהלך 30 יום מאז הרכישה החלטתם שהקורס אינו מתאים לכם מסיבה כלשהו, שילחו מייל מסודר וכספיכם יוחזר לכם, למעט דמי ההרשמה.

style-5-bottom
פרימיום
1,938
 • המנטרה - קורס אליך למייל
 • מדריך חינמי - להורדה
 • המנטרה - קורס באודיו, מעל 10 שיעורים
 • אימוץ - קורס בוידאו, מעל 25 שיעורים
 • ליווי מקצועי במייל - מותאם אישי
 • פגישת ייעוץ בחינם טרום הרשמה!
רוצה קורס + ליווי אישי

עד 10 תשלומים * פתוח ל-10 משתתפים

VIP - מבצע מיוחד!
4,798
 • כולל את התוכניות: אימוץ, המנטרה
 • כולל את כל הבונוסים!
 • סיוע אישי מעשי בהפקה בפועל
 • פגישה ייעוץ בחינם טרום הרשמה!
רוצה VIP מקצועי אישי + הפקה

בכ. אשראי - עד 20 תשלומים * פתוח ל-3 משתתפים מתאימים!