ליבּת הבּית #81

מגזין 26.3.21

להתמיר אתגר משפחתי לגדילה.

התמחות באימוץ ואומנה.
יוצרים: מיזם האימוץ והאומנה והמרכז לחוסן משפחתי.

זום: יום ה' 1.4.21

“משה, מה יהיה איתך?” – בהנחיית גילעד יעקבזן, אומץ בינקותו.

משה רבנו, סיפור האימוץ העתיק בעולם – תהיות, שאלות, מחשבות ואולי גם תשובות. אין זמן טוב יותר מפסח לספר את סיפורו של אחד האנשים המיוחדים ביותר בהסטוריה שלנו ולראות מה אפשר ללמוד ממנו על עצמנו, על ילדינו ועל משפחותינו. לעורר מחשבה, להציף שאלות ואולי גם תשובות.

הורות כהזדמנות לחירות

אמא מאמצת משתפת על הורות כמסע בו לגאולה שותפים רבים, על משה, השט ביאור נתון לחסדיו של נס ועל כך שניסים הם לא רק באגדות. הורות כהזדמנות לחירות. שרונה דוכנה, אימצה ילד גדול כיום בן 21. כמעט.

דמעה של אמא

בכל ימות השנה וכעת לכבוד יוכבד אימו של משה, נעניק במה לאימהות הביולוגיות. קיראו עם הלב את דבריה הנוגעים במיוחד של רותי יהושע: “היום אני על סולם הצמיחה, בחרתי לעלות ולהתקדם , יודעת כי אדם נברא כברייה בתנועה – בעליה או בהתדרדרות אחורה, אני בחרתי להתקדם ולסלוח . לחיות עם אחיזה מתמשכת בין שתי קצוות החבל – האם אכלת שתית היכן אתה ילדי אהובי…”.

קרן מרים הראל

טמירה אימצה את מנו בהיותו בן שנה ושלושה חודשים באימוץ בין ארצי. מנו כיום בן 13.5. כתוצאה מהטראומה שעבר מנו, ההזנחה הקשה, הניתוק מאימו הביולוגית כבר בינקותו ביטא התנהגויות מאתגרות הנובעות מלקויות היקשרות וויסות. כיום האם שוקלת לאבחן את בנה אצל מומחים בנושא תסמונת האלכוהול העובי FASD. המצב

בשנתיים האחרונות ובמיוחד במהלך חודש מרץ 2021 הוא קשה עד כדי בלתי ניסבל. מנו אלים, מסכן מסכנת את עצוה ואת האם. לעיתים נדרש להזעיק את המשטרה. הרווחה נכנסה לתמונה בהמלצתי. האם מבינה שכדי לייצר שינוי עליה לרכוש כלים, לווסת את עצמה ולהיעזר במערך מקצועי הפועל בשותפות כל זאת לצד רכישת ציוד שנשבר. מיותר לומר שכוחותיה של האם אוזלים וכדי להיות מסוגלת לסייע לבנה עליה למצוא גם זמן להיטען בכוחות.

בנינו תכנית שיקום שעלותה 7,500 ש”ח לחודש הכוללת: מערך מקצועי רב תחומי לאם ולילדה כולל תקציב לחיבור מחודש וזמן של חוויות מחזקות לאם, לבן ולשתיהן יחדיו. האם החלה בתהליך ליווי בהנחייתי וזאת למרות שהתקציב שברשותה הוא חלקי בלבד. ברור לכולנו שהמשפחה תזדקק לתקופה של לפחות השנה הקרובה לתמיכה אינטנסיבית. במקביל פונה האם לביטוח הלאומי.

אנו פונות לכל אדם/ משפחה/ ארגון המעוניינים לאמץ לליבם את המשפחה ולאפשר לה לקבל את הסיוע הראוי. כל גורם חסות יקבל אחת לתקופה דוח מפורט של המצב/ השינויים ואופן מימוש התרומה.

תודה רבה שרונה, מייסדת מיזם האימוץ

בכל עת נשתף כאן משפחה אחת שכדי לחזקה נדרשת תהליך מקיף של שיקום משפחתי בבית. התהליך כולל ליווי והדרכת ההורים לעיתים הורה יחידני. ליווי הכולל נגישות במהלך כל היממה שישה ימים בשבוע. בנוסף נדרשים לילד.ה מערכי טיפול רגשיים מספר פעמים בשבוע וכן צוות הורים עמיתים יחד עם בוגרים שאומצו שיסייעו בתמיכה ובנוכחות בבית למגוון צרכים.

קרן מרים הראל הוקמה כדי לסייע למשפחות אימוץ ואומנה ביצירת חוסן פנימי וחיצוני.

מרים הראל היתה המטפלת הראשונה שלי ושל בני לאחר שהגיע אלי הביתה בגיל שש וחצי. כחצי שנה לאחר מכן מרים היתה עבורינו אשת המקצוע הראשונה שליוותה אותנו בים, באוויר וביבשה. מרים נפטרה כעבור שנים. לכבוד חג הפסח ובהשראת מרים אחות משה, הגיבורה שישבה והגנה עליו, דאגה לו בחיבור עם בתיה, בת פרעה שהפכה לו לאם. מרים היתה אחת משלושת הגואלים את העם ממצרים. היא חוללה בתופים וחוללה ניסים ושינוי: וַתִּקַּח מִרְיָם הַנְּבִיאָה אֲחוֹת אַהֲרֹן אֶת-הַתֹּף בְּיָדָהּ,
וַתֵּצֶאןָ כָל-הַנָּשִׁים אַחֲרֶיהָ בְּתֻפִּים וּבִמְחֹלֹת. וַתַּעַן לָהֶם מִרְיָם: שִׁירוּ לַ-ה’ כִּי-גָאֹה גָּאָה, סוּס וְרֹכְבוֹ רָמָה
בַיָּם. 

הרשמה לניוזלטר לחדשים:

הצטרפו:

לעקוב אחרינו ברשתות

רוצים להשפיע לטובה? שתפו. תודה!

Facebook
Telegram
WhatsApp