מיזם האימוץ והאומנה בתקשורת

פוסט אימוץ ואומנה

אנחנו במדיה

מה קורה אחרי היום הגורלי הראשון? מה קורה אחרי השנה הראשונה? מיזם האימוץ והאומנה הינו מפעל חיים שהוקם ע”י שרונה דוכנה שאימצה כהורה יחידני ילד בן שש וחצי מישראל. המיזם מבוסס על שיתופי פעולה עם מומחים מרחבי העולם וגישתו רב תחומית המשלבת הבנת הנוירוביולוגיה – פסיכולוגיה והיבטים חברתיים של טראומת ההתפתחות במטרה להבטיח את עמידותן של המשפחות..

יומן הרצליה, אוק' 2018

13 דקות מרגשות במיוחד. שיחה אישית מהלב על המניע לאימוץ. השורשים שלי בעיר הרצליה והאפשרות של כל אחד מאיתנו גם אם אינו הרצליה להגזים חזון מהפרטי אל החברה בישראל. לאור המסע שלי והרצון להעניק את מה שחסר לי במהלך שנותי באמא שאימצה הקמתי בישראל מפעל חיים חלוצי לטובת משפחות האימוץ והאומנה.

כתבה בקול הרצליה, נובמבר 2018

משובים מאירגונים

מכתבי תודה

שרונה יקרה,
מצורף מכתב שמנסה להביע את תודתי הענקית לך, על המידע העשיר והנגיש ושימושי ביותר שאת משתפת בו, שנותן כוחות ותקווה רבה. בטוחה שלאחר המפגשים הנוספים שיתקיימו יהיו לי תודות נוספות.

אפריל / 2020

שרונה יקרה,

ברצוני להודות לך מכל הלב על מיזם האימוץ באופן כללי, ובפרט,

על מפגשי ההדרכה, ועל חומרי ההעשרה שאת שולחת. ניכר כי בחרת בקפידה כל סרטון. חומרי ההעשרה העניקו לי ידע על הרקע להשפעות טראומת הנטישה על המוח וכתוצאה מכך על ההתנהגות, והעניקו לי כלים וכוחות להתמודדות ולצמיחה.

את מקשרת בין סרטוני ההעשרה, ומפזרת אותם באופן נגיש ונוח במהלך ההדרכות שלך, וחוזרת ומדגישה ומאירה בזרקור חלקים וצדדים חשובים של סרטוני ההעשרה. ההדגשות והחזרות האלה חיוניות לי להבנה והטמעה.

(חומרי העשרה שאני מדברת עליהם כוללים, עד כה, כמובן את הספר של ברנדה מקרייט “אימוץ מה שעליך לדעת”,. את ההרצאות של פול סאנדרלנד, את הראיון עם גאבור מטה, והסרטון של אלי דרייק, (שלימד אותי איך ליישם את המידע שרכשתי מהצפייה בראיון של גאבור מטה), וההרצאה של ענת גור.)   

הספר, וכל סרטון, והרצאה יהלום!

את גם משתפת בנדיבות מהניסיון האישי שלך, ומוסיפה לזה קבלה, הבנה, והכלה, גם של הקשיים של ההורות, ואת נותנת תחושה שגם כאשר פועלים בצורה הפחות מומלצת, זה ממש בסדר, זה אנושי, אפשר ללמוד מזה ולהמשיך. כל אלה נותנים תחושה של רוגע ומקום ממנו אפשר לצמוח.

בנוסף את חוזרת ומדגישה עיקרון שעוזר לי רבות בהתנהלות שלי, והוא: המיקוד בשינוי ההתנהגות שלי, (למידה לוויסות עצמי), ופחות בשינוי של התנהגות הילד. קיבלתי מההדרכות שלך עצות שימושיות מאוד, ללמידה ויישום של וויסות עצמי. כאשר אני מצליחה להתנהג בצורה רגועה, ופחות תגובתית, אני חשה בשינוי מיידי וחיובי לכיוון האווירה הרגועה והחמה אליה אני שואפת להגיע. 

 תודה תודה תודה!

אסתר 

משתפת אנשים נוספים מעולם האימוץ במידע על המיזם הנפלא שלך.

4 משובים מתוך עשרות רבּות

״עבורי המפגש עם שרונה ועם אנשי המקצוע שהביאה, בפורומים אינטימיים של אנשים כמוני, מאמצים או אומנה זה לא משנה- זה אותו פרופיל של ילדים והתמודדויות- המפגש הזה היה עבורי הארה. פעם ראשונה שאני באמת בסביבה של מישהו שמדבר מתוך ניסיון חייו, לא בסיסמאות ותיאוריות, שהכלים שהוא נותן הם יישומיים, שההבנה היא עמוקה. אני חושבת שהפורום הזה הוא הכרחי למשפחות אומנה ומשפחות מאמצות, בתוך ההתמודדויות הקשות היומיומיות העומדות לפיתחן.

שרונה יקרה, את היית מאוד משמעותית עבורי. התכנים שהעלית, סופסוף מישהו שמדבר מבפנים, בלי לייפות, שבאמת יודע וחושף לאנשים שבאמת יודעים ולא מדברים בתיאוריות ואין להם מושג. הרבה תודה ואיחולים להצלחה!”
(מצ”ב צילום מסך של חלק מהמשוב)
א. ב. אמא אומנה

משובים - מפגש למשפחות אומנה
חוף מבטחים בים סוער 10.5.20

שרונה היקרה – את אדם נדיר.
היכולת שלך להתמיד בפרוייקט, שאין מילים לתאר את חשיבותו, מעוררת השראה.
החשיפה לחומרים שליקטת, בסבלנות אין קץ, מרגשת אותי מאד.
אני מוקירה את תרומתך הגדולה לעולם האימוץ והאומנה – תודה רבה. ❤️

3 משובים מתוך רבּים

משובים מתוך מפגש:
אני מרותקת! … מרגש…  מאד מעניין… מזדהים…מרגישה שאת מדברת בול על הילדה שלי!
הזדהתי עם הרבה מהדברים ו ההתנהגויות שתיארת… מקווה לזכור הכל כדי להעביר לבעלי
 את נותנת הסבר להתנהגויות שונות שאנחנו חווים…הבנה להתנהגויות שונות.

כנס משפחתא 6, הרצאה מוח משפחתי רגוע

“הסדנה היתה מרתקת. במיוחד הדגמת מניסיון החיים שלך. השקפים והמצגת היו מתומצתים אבל מדברים  בכמות עצומה. אין חכם כבעל ניסיון. נתת לנו כלים – ארגז כלים להשרות בית רגוע.”

א.
אמא שאימצה

“ההרצאה שלך שרונה כמו תמיד משלבת את חזית המחקר. הטיפים הכי פרקיים שיש. קסם אישי והומור ורלוונטיות ב- 100%”

ה.
אמא שאימצה

“ההרצאה היתה מעלפת ומאלפת אשמח לקבל עוד”

0522-941146

שיחות ומסרונים בימים א’-ה’
12:30-16:30

Email Programs@AdoptionWisdom.com