אודותינו

אודות מיזם האימוץ והאומנה

נעים להכיר

הקשר בין הורים לילדיהם הוא שנמצא במהות הייעוד שלנו. לפני שנים חוויה של כאב פרטי יחד עם אמונה רבה הובילה למציאת מענה מועיל למשפחתי. מכאן פעלתי להקמת מיזם חברתי המדריך לחיים מאוזנים ובריאים  במשפחות עם ילדים שהגיעו מרקע קשה. אנו פועלים בנחישות כדי שהמשפחות תזכנה לטוב ביותר: ללמוד את כל מה שהוכח כאפקטיבי בחיזוק החיבור יחד עם דרכים להפחתת המשברים. הבה נפעל יחד.

שלכם באהבה,
שרונה דוכנה, מייסדת ומנהלת המיזם.
מנחה משפחות ומפתחת תכניות.

האור

ההצלחות הגדולות שלנו השנה:

0
משפחות זכו לליווי
50000
גויסו למען המשפחות
הורים בקבוצות הוואטסאפ
0
הורים השתתפו בסמינרים
0
ילדים השתתפו בפעילויות
הרשמות לניוזלטר

"יֵשׁ סֶדֶק בְּכָל דָּבָר, זוֹ דַּרְכּוֹ שֶׁל הָאוֹר לַחְדֹּר אֶל הָעוֹלָם"

לאונרד כהן

אנחנו בשותפות עם עשרות אנשי ונשות טיפול בכל הארץ.
התגובות לספר הדיגיטלי: ‘הדלקתם אור אצלנו בבית’. המשובים סיכום תכנית ליווי: “אני לא לבד. זכיתי בשותפים. אני אמא חזקה”. ולסיום, כל מאות המפגשים הקבוציים שקיימנו ומרבית מפגשי הליווי של ההורים הוקלטו והופכים להיות נכס רוחני לטובת המשפחות והמעטפת המקצועית והקהילתית בחברה בישראל.​

תמצית מנהלים 2023-24
One Page

אבני דרך

נשמח לשותפים לדרך

הפרויקטים שלנו

תכנית ליווי

עשרות רבות של משפחות שהתמודדו עם מצבים מורכבים פנו אלינו ותוך זמן קצר הגיעו לתוצאות בלתי רגילות ביניהן: קשר בטוח וקרוב, הפחתת אלימות, מימוש יכולות הילד ואיזון להורים. התכנית בשלבים לביצוע מחקר אימפקט אקדמי.

רשת שגרירים

בשנה קרובה נכשיר צוותים מקרב הקהילה ואנשי טיפול חינוך ורווחה. צוותים אלו יעמדו לרשות ההורים והבוגרים ברחבי הארץ, בארגונים עסקיים, ברשויות ובמשרדי הממשלה.

קשיים של תלמידים בבית הספר עם צוות החינוך והמורים

מערכת החינוך

אושר בגפן - מאגר התכניות של בתי הספר ובפיסגה - מרכזי ההכשרה של משרד החינוך. בתיאום עם ההורים אנחנו בדיאלוג עם הצוות החינוכי.

קצת עלינו

בואו נהיה בקשר

המהות והפעילות

מיזם האימוץ והאומנה פועל מעל עשור שנים במטרה להעניק למשפחות ידע, כלים, תמיכה וליווי על מנת להבטיח את חוסנן לאורך שנים ותפקודן באופן הטוב ביותר. המיזם פועל על פלטפורמה דיגיטלית ובעבודה פרונטלית כולל ליווי פרטני להורים. המיזם שואף להגיע ליותר משפחות וליותר בעלי עניין בשדה זה, על מנת להרחיב ולהעצים את השפעתו באופן משמעותי. בשנת 2021 במסגרת תכנית ההאצה בכוורת גיבשנו את פרויקט הצמיחה שלנו: אמ"א: אימפקט משפחות אומנה-אימוץ.

הסיפור שמאחורי המיזם

המיזם הוקם על ידי שרונה דוכנה, אמא שאימצה ילד בן שש וחצי ב-1.1.2007. בתוך זמן קצר היא חוותה את הצרכים המוגברים שהורות זו מציבה. מתוך המצוקה האישית השקיעה רבות במציאת מענה מותאם שיתמוך במשפחתה. בהמשך שיתפה הורים נוספים בידע שגילתה ובגישה שפיתחה ובכך סייעה למשפחות רבות ולסביבה הפועלת בשדה.

פונים אלינו

הורים להם ילדים מתבגרים ומתמודדים עם אתגרי התנהגות מורכבים וכן הורים לילדים בתקופות מעבר לגן, לבית הספר, לקראת פתיחת תיק אימוץ, בסיום שירות צבאי ועוד . ההורים זוכים בשותפי דרך, בחמלה, בתקווה ובאמונה. צוותי חינוך ואנשי טיפול יוצרים קשר כדי להעשיר את ארגז הכלים שלהם לטובת הילדים והוריהם.

הגישה שלנו

בעבר האמינו ש'אהבה ללא תנאי' תפתור הכל. עבודתנו מתבססת על ח.ו.ס.ן: חמלה, ויסות, סמכות ונוכחות. מרכיבים אלו מסייעים להורים להיטיב עם הילד מבפנים החוצה, כלומר מהגוף אל הביטוי ההתנהגותי. הצלחנו גם במצבי קיצון לחולל תוך זמן קצר תוצאות מהירות ובעלות תוחלת ארוכת טווח. פיתחנו כלים פשוטים המתמקדים בחווית הביטחון של הילד בקשר ובמרחב. ההורים הם סוכני השינוי ומרפאי ההיקשרות. התהליכים מתקיימים תוך גיוס רשת התמיכה.

צוות ושותפים

איך שהגחנו לאוויר העולם פנינו לגורמים המובילים בארץ ובעולם. זכינו לרוח של תשוקה, לעבודה פורה ומשמעותית משותפת. יצרנו קשר עם ד"ר ברנדה מקרייט מקנדה, בריאן פוסט מארה"ב ובהמשך גם לד"ר אירה צ'סנוף. חברנו עם מרכז סגול למוח ותודעה באוניברסיטת רייכמן ובהמשך בית הספר לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית. הפכנו שותפי עשייה עם 'משפחות התקווה', 'ניצני תקווה' וארגונים נוספים. הורים ובוגרים שהשתתפו בתכנית ההכשרה הפכו לשגרירים, מנחים ושותפים. גוף הידע ומודל הליווי קמו וממשיכים להתפתח הודות לשיתופי פעולה עם מומחים בתחום הטראומה וההיקשרות. תודה לכולכם.

תחומי ההתמחות שלנו

איזון ורווחה

אנו מעניקים תשומת לב לטיפוח ה-wellbeing של כל בני המשפחה

אימוץ ואומנה

אנו מלווים הורים לילדים ולבוגרים בשיקום הקשר, חיזוק האמון והקירבה

היקשרות בטוחה

בתהליך מרגש תשכללו את מיומנויות התקשרות המילולית ושפת הגוף

ויסות רגשי

נרחיב את היכולת שלך לנהל אירועים ולהיות השקט שבעין הסערה

הפסקת אלימות

נפחית את עוצמת ההתפרצויות ונקצר את המשך לדקות ספורות

ביסוס מחקרי

כל החומרים, התכניות וההשתלמויות שלנו מבוססות מחקר

לפנייה אישית

הרבה מהפעילות שלנו מתבססת על אנשים שרוצים להיות שותפים למסע שלנו ושל המשפחות בקהילה, מוזמנים להיות שותפים שלנו 🙂