הרצאות וסמינרים לארגונים

כאנשי המקצוע אתם פוגשים את המשפחות שאימצו והאומנה בקליניקות, בבתי הספר ובמחלקות הרווחה. טראומת ההיקשרות מגבירה את הסיכוי לסיכון. השקעה בהווה תחסוך בין פי 3-10 הוצאות כספיות בעתיד בטיפול בבוגרים.
האם אתם:

אנו פועלים בשיתוף ההורים ובתיאום אנשי המקצוע מהמערכות הבאות:

יחד נצליח במשימה:

חיזוק החוסן בקרב משפחות אימוץ ואומנה דרך הכשרת צוותים בעבודה המבוססת היקשרות בטוחה בין המשפחה לאנשי המקצוע.
לחזק ולהרחיב את השותפויות שלנו במערכת החינוך – המשרד וצוותי בית הספר | באקדמיה – פיתוח גוף ידע מבוסס ידע מחקרי מהארץ ומהעולם וסמינרים לסגל האקדמי ולסטודנטים | עם נציגי הרווחה והמשטרה – עו”סיות מטעם הרשות המקומית המלוות את המשפחות.

תפוקות

משתתפי ההשתלמויות שלנו עוברים חוויה מכוננת ומרגשת. אנחנו ‘שמים על השולחן’ את האתגרים של הילדים, הקושי של ההורים והשחיקה של הצוות התומך. אנחנו עושים סדר ומייצרים תחושה של ‘נדלק האור’. מי שנמצא בקשר עם ילדים בעלי התנהגויות מאתגרות חווה סיפוק גדול לצד התשה ולעיתים יאוש שמחלחל. הצלחנו לא רק לעורר תקווה ואופטימיות, אלא בעיקר להתוות דרך עבודה עם תוצאות מוכחות: הפחתת אלימות מילולית ופיזית, גניבות ומצבי חרדה. בנינו קירבה ואמון בתוך הבית ושל בני המשפחה עם גורמי הטיפול. אנחנו מאמינים שניתן לכבוש פסגות ושהדרך אליהן היא מסע של צוות רב תחומי ורב מקצועי. לכן אתם פה!
בהשתלמויות שלנו תוכלו להבין את הגורמים להתנהגויות, את השפעת מצבי הקיצון שחוו הילדים על מערכות העצבים ולקבל כלים מוכחים שמחוללים שינוי. בנוסף תלמדו כיצד ניתן לבנות עם הילדים, המתבגרים והבוגרים מערכות יחסים בטוחות לאורך זמן.
יש לנו ‘קבלות’ בתהליכי שינוי ממצבי סיכון לשיגרה נורמטיבית – בשפת המומחים: From FEAR to LOVE. כידוע ‘אהבה לא די בה’ ולכן קריטי לייצר בבית תחושה מבוססת של שייכות וביטחון SAFETY.
הגישה שלנו מביאה לתוצאות באוירה ובהתנהלות עד כדי שינוי החלטות להוצאת ילדים מהבית. אחד המפתיחות הם גיבוש מעטפת קהילתית העובדת במומחיות, בשותפות ובאהבה.

המסע שלנו החל בסיפור משפחתי והפך למיזם אימפקט המשפיע על רבבות ומהווה השראה לארגונים, גורמי מקצוע ואנשים פרטיים המחוללים טרנספורמציה ברמה האישית, הקהילתית, הלאומית והעולמית.

ההבטחה

פעילות

המיזם פועל מזה 8 שנים. במהלכן הנחנו מאות מפגשים במסגרת קורסים מקוונים וסדנאות פרונטליות בהם השתתפו הורים ואנשי טיפול בתחום האימוץ והאומנה. פיתחנו והנחנו תכנית ליווי במודל ייחודי לעשרות משפחות מרוצות. אנו מנהלים שותפות עם המעטפת המקצועית של המשפחה: אנשי הטיפול, החינוך והרווחה, המשטרה והפסיכיאטרים. הנחנו סמינרים במשרד החינוך באגף שחר לילדים ונוער בסיכון.
לאורך השנים מנהלים שותפות מקצועית עם האקדמיה – מרכז סגול למוח ותודעה, בבית הספר לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן והשנה גם עם ביה”ס לריפוי בעיסוק, בפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית ורשימה של ארגונים נוספים.
בשנת 2021 התקבלנו לכוורת
, חממת המיזמים החדשניים חברתיים של מדינת ישראל והשתתפנו בתכנית ההאצה, מחזור #4. בסיומה זכינו להכרה לאומית ע”י ג’וינט ישראל וקרנות הביטוח הלאומי ואף למענק שדרוג אתר ההדרכה.

מתכונת

המפגש מבוסס על חוויה, לימוד תיאוריות מבוססות מחקר וקבלת מפתיחות לגישה מעשית. נשתף במקרי בוחן במתוך משפחות שליווינו וסוגיות שתציגו. נביא מגוון תרגילים וכמובן נקיים שיח פתוח. עזרים: מצגת וסרטונים מתוך מפגשי מומחים שקיימנו וראיונות של בוגרים שאומצו. לקראת ולאחר המפגש תוענק גישה לחומרי העשרה מגוונים.
ניתן להזמין: הרצאה לכנס שאתם מתכננים, סמינר/ סדנה או קורס/ השתלמות מתמשכת. אנחנו מנוסים בהנחיה מקוונת/ פרונטלית.

בין השותפים שלנו