עוד הצלחה חדשה בליווי שלי!

“תוך 4 ימים החל השינוי. העצות – פרקטיות והן פעלו כקסם!
“ילדתי השתנתה לנגד עיני: התפרצויות שהתחילו -הסתיימו תוך 10 דקות. סף התסכול עלה, השקט הנפשי התחזק והתגובות התמתנו. התחלנו לצאת יחד לחופשות.

א.ג. אמא למתבגרת באימוץ בן-ארצי

לפני הליווי:

הילדה אלימה פיזית ומילולית כלפי האמא, שוברת צלחות, מאיימת וגורמת לברדק בבית רמת מתח גבוהה לאמא ולסבתא המבוגרת. האם הגיעה למצב של קריאה למשטרה ובהמשך פנייה לשירותי הרווחה בעיר.
האם סבלה מדאגות קשות על סף חרדה. בנוסף הבת לאורך תקופה ארוכה גנבה כספים כולל בשימוש בכרטיסי אשראי, רכישות באינטרנט בשיתוף חברות. המשפחה הגיעה לקצה גבול היכולת להכיל את מה שקורה.

תוצאות במהלך ליווי בן 3 חודשים שקיבלה האם:

…העצות – פרקטיות והן פעלו כקסם תוך מספר ימים מהיכרותנו! נוכחתי תוך זמן קצר כיצד ילדתי משתנה לנגד עיני. התפרצויות שהתחילו -הסתיימו לרוב באיבּן, סף התסכול עלה, השקט הנפשי התגבר ותגובות התמתנו.

 

עקב הליווי הצמוד חל שינוי גדול מאוד באווירה בבית. שינוי זה היה ועודנו קריטי להמשך התפתחותה הרגשית התקינה של בתי וקשריי החמים עימה. אני קוראת לשרונה “הקוסמת”… כי היא באמת הביאה לקסם בביתנו בשינוי המהיר והמדהים שחוללה במשפחתנו…”

מאחלת להורים
הרבה הצלחה
ונצחונות חדשים!

שרונה דוכנה – עוזרת להורים שאימצו ולהורים אומנים להוריד משמעותית את המשברים המתמשכים ביחסים עם הילד.

אם גם אתם רוצים להפחית משמעותית את האלימות בבית ולחזק פי 2 את תחושת הביטחון המשפחתי, הירשמו לשיחת ייעוץ חינמיתהקליקו לשליחת מסר בוואטסאפ

המכתב המלא:

ספטמבר 2021

שרונה יקרה!

סיכום קצר על עבודתנו המשותפת:

הנני אם חד הורית לנערה מקסימה בת ארבע עשרה שאומצה באוקריאנה בגיל שנה וחצי . לבתי קשיי קשב וריכוז , לקויות למידה ועקב היותה מאומצת גם פוסט טראומה התפתחותית, כל הנ”ל השפיעו על התנהלותה בחיי היום יום. בעקבות כך נזקקתי להדרכה על מנת ליצור אווירה תומכת, נכונה ומעצימה בבית.

השתתפתי במהלך השנים בהדרכות הורים קבוצתיות ופרטיות. הדרכות אילו לא הועילו במקרה הטוב והזיקו במקרה הרע, שכן הם יצרו אצלי רגשות אשמה וחוסר בטחון לגבי תפקודי כאם.

בחודשים האחרונים התחלתי לקחת הדרכה וליווי שוטף מגב’ שרונה דוכנה, המסייעת להורים שאימצו/ אומנים ובקיאה מאד בטראומה ההיקשרות וייסדה את מיזם האימוץ והאומנה. מיזם שנבחר ע”י המדינה להשתתף בתכנית האצה ליזמים חברתיים.

אני רוצה לציין את יכולתה של שרונה להיות כתף תומכת לאורך כל הדרך עם ליווי צמוד המאופיין בהעצמה, עידוד תמידי ופירגון כּן, כלפיי כאם. התמיכה הבלתי מסויגת עזרה לי להחזיר את הבטחון ביכולותיי.

כמו כן למדתי משרונה כלים לחיים המלווים בהסבר תיאורטי מעמיק ועצות המבוססות על הבנה מעמיקה בטראומה התפתחותית ו”אימוץ”. הכי חשוב, העצות – פרקטיות והן פעלו כקסם תוך מספר ימים מהיכרותנו! נוכחתי תוך זמן קצר כיצד ילדתי משתנה לנגד עיני. התפרצויות שהתחילו -הסתיימו לרוב באיבּן, סף התסכול עלה, השקט הנפשי התגבר ותגובות התמתנו.

עקב הליווי הצמוד חל שינוי גדול מאוד באווירה בבית. שינוי זה היה ועודנו קריטי להמשך התפתחותה הרגשית התקינה של בתי וקשריי החמים עימה. אני משתמשת במה שלמדתי והפנמתי מדי יום ביומו. ואפשר לומר שהתגובות החדשות שלמדתי, הן כבר חלק ממני.

אני קוראת לשרונה “הקוסמת”… כי היא באמת הביאה לקסם בביתנו בשינוי המהיר והמדהים שחוללה במשפחתנו.

מקווה שהרבה משפחות יוכלו להיתרם כמונו מליווי המבוסס על יכולת גבוהה של הכלה וידע מעמיק ב”אימוץ” והשלכותיו על נפשותיהם של ילדים.

חזרה לדף: להפסיק את האלימות