"הצורך בגירוי וסיפוק כדי להירגע, ההתמכרות לחומרים שישככו את הכאב, הכמיהה לחיבּור ולקשר ללא תנאי, התשוקה לאקסטרים בכל מחיר. אולי התנהגויות הסיכון הן הנתיב הנורמלי למי שעבר חוויות 'לא נורמליות' בינקותו!",
שרונה דוכנה, מייסדת מיזם האימוץ

מהקיצון אל האמצע

לאור הטראומה

סדרת מפגשי וידאו
חודש המודעות לאימוץ
21.11.19 21:00
גלית חי סרברניק

גלית סרברניק-חי

עו”ס קלינית, פסיכותרפיסטית, מומחית לטיפול במצבי מתח וטראומה בשיטת SE

3.12.19 21:00

ניצן אדרי

MSW, מטפלת מוסמכת בילדים ונוער. מתמחה בתחום של התנהגויות מיניות לא מותאמות ופוגעניות

8.12.19 12:00
יעל לי

יעל לי

פסיכולוגית ואנליטיקאית ביואנרגטית. מתמחה במצבי טראומה התפתחותית

מתנות לנירשמים כעת

פול סאנדרלאנד

פול סאנדרלאנד

2 הרצאות שהוקלטו בכנסים בינלאומיים. כוללות סיכום בעברית: אימוץ והתמכרות | לוותר ולמסור לאימוץ. “טראומה היא אירוע אשר משתלט על התגובות האנושיות הרגילות לחיים. מאחר ופרידה מוקדמת מהאם היא טראומה ראשונית, היא באה לידי ביטוי בהמשך כל החיים, בקשיים במערכות יחסים משמעותיות, ובמקרים רבים בניסיונות לויסות עצמי באמצעות התמכרויות לסמים, אלכוהול, הימורים, מין וכד’.”

שרונה דוכנה

הקלטה של וובינאר בהנחייתי בנושא: המסע והטרנספורמציה שעברתי ב‘סמכות האישית החדשה’ על פי ארבעת העקרונות של הגישה ומישנתו של פרופ’ חיים עומר. תודה ליחידה לסמכות הורית חדשה בביה”ח שניידר.

גלית חי סרברניק

גלית חי-סרברניק

הקלטות וידאו של גלית שגם תוביל את המפגש הראשון שייערך ב- 21.11. בנוסף תקבלו במתנה וובינאר באורך של כ-46 דקות שהנחתה גלית במפגשי מועדון חוכמת האימוץ: הוובינאר עסק בנושא: ‘טראומה ויצירת סביבה בטוחה.’

אהבה וגבולות. האם די בהם? ואולי הם אינם 'הנוסחא' לסביבה בטוחה, לקשר של אמון ולהתנהגות נורמטיבית.
אם אתם הורים, אנשי טיפול וחינוך - בואו.

ניתן לשלם בכ. אשראי | BIT או Paybox
ל- 0522941146 לשרונה דוכנה

יום ה' 21 נוב' | 21:00

טראומה התפתחותית והתמכרויות לסמים/ אלכוהול בראי מערכת העצבים - אתגרים אישיים, משפחתיים וסביבתיים

נערוך היכרות בסיסית עם מערכת העצבים ונבין מהי טראומה התפתחותית מנקודת מבט זו (כמו למשל הנטיה המוגברת במצבי לחץ לתגובות בריחה/תקיפה או קיפאון/ניתוק). נשוחח על ההתמכרות כסימפטום וכיצד אפשר להיעזר בהבנה לפיה כל מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין שתי מערכות עצבים כדי להתמודד טוב יותר עם אדם קרוב בעל נטיה להתמכרות.      

בהרצאה נדבר על כך שלא הכל זה פסיכולוגיה… יש לנו גם מערכת עצבים שפעמים רבות היא זו שמשפיעה על התגובות שלנו יותר מאשר המחשבות/הרגשות שלנו. מ”נקודת מבט עצבית” זו נבין מהי טראומה התפתחותית וכיצד למעשה כל מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין שתי מערכות עצבים שמשפיעות זו על זו. מתוך סך האתגרים שמציב לנו מפגש כזה נבין את האתגרים הייחודיים שניצבים בפני אנשים שמתמודדים עם אדם קרוב עם נטיה להתמכרות לסמים/אלכוהול ונראה כיצד ניתן למנוע הידרדרות זו מבעוד מועד. נבין כיצד ניתן לשמר את החיבור עם היקרים לנו גם כשזה כואב ולשמור על עצמנו בתוך התהליך המורכב הזה.

גלית סרברניק-חי – אני מרצה בכנסים בארץ ובחו”ל ומנחה סדנאות בשיטת SE™ במזרח-אירופה. פרסמתי מספר מאמרים על טיפול במצבי מתח וטראומה בקרב מכורים לסמים/ אלכוהול בכתבי-עת בינ”ל (תרגום של כמה מהם לעברית ניתן למצוא באתר “פסיכולוגיה עברית”). בין השנים 2012-2017 שימשתי כמנהלת מקצועית של מרכז גמילה ושיקום לנפגעי התמכרויות “צעד אחר צעד” בנתניה. מדריכה סטודנטים ומטפלת בקליניקה פרטית.

אתר: www.galithai.com

יום ג' 3 דצמ' | 21:00

מיניות ילדית: מהתנהגויות מיניות נורמטיביות ועד להתנהגויות מיניות פוגעניות

נשוחח על התנהגויות מיניות אצל ילדים, אילו התנהגויות נורמטיביות ומאפיינות כל גיל, ואיך אפשר לזהות שההתנהגות של הילד אינה מותאמת ואף פוגענית (כלפיו או כלפי סביבתו), וכיצד ניתן להתמודד איתה.

בני אדם הם יצורים מיניים. מתי זה מתחיל? מרגע היווצרותו של העובר. אז מהי בעצם מיניות ילדים? כיצד היא באה לידי ביטוי? מהן דרכי הביטוי הנורמטיביות והמותאמות שלה, ומתי ההתנהגויות המיניות הן אינן מותאמות? כיצד להגיב להתנהגויות מיניות שונות, וכיצד לתווך לילד את מיניותו? 

במפגש נשוחח על מיניות ילדית והתפתחות מינית, נדבר על ההתפתחות המינית הבריאה והנורמטיבית ונדבר גם על ההתנהגויות שסוטות מהטווח המותאם, והופכות להיות לא מותאמות ואף פוגעניות כולל השלכות במשפחה המורחבת. נשוחח על הסיבות להופעה של התנהגויות כאלו, האם וכיצד ניתן למנוע אותן, ומה עושים אם וכאשר הן מופיעות. נשוחח על טראומה מינית בילדות וההשפעות רחבות ההיקף שלה, ונבין כיצד ניתן לדבר עם הילדים שלנו על מיניות (בכל גיל) וכיצד ניתן להכין אותם לשלב ההתפתחות המינית ולגיל ההתבגרות.

ניצן אדר מטפלת בילדים ובני נוער ומתמחה בתחום של התנהגויות מיניות לא מותאמות ו/או פוגעניות. עובדת עם ילדים ובני נוער שחוו טראומה, פגיעות מיניות, או ביצעו התנהגויות מיניות לא מותאמות או פוגעניות. מטפלת בתחומי מיניות וטראומה בקרב אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.
דוא”ל:
nitzan5347@gmail.com

יום א' 8 דצמ' | 12:00

משיכה לסיכונים -
הכמיהה לריפוי

הבנה את העקרון שמנחה ילדים לפנות למצבים המסכנים אותם ואחרים, והשלכות פרקטיות להורים.

במפגש תוצג גישה פרקטית להבנה ולטיפול במשפחות בהן פונה ילד למצב סיכון או עברייני, כהעברת מסר להורים ולסביבה. אם נבין את המסר, נוכל לוותר על האופן ההרסני והמכאיב בו הוא נמסר. מבעד לבהלה ולחוסר האונים לנוכח מה שנראה כמו בחירה בדרך שמובילה לתהום, מבליחה הבנה חשובה: ההתנהגויות הקיצוניות הן שפה, שאם נלמד להשתמש בה, ולהקשיב למסר הנאמר באמצעותה רוב קשב, נוכל גם להשיב באופן תואם, מגדל, בונה ו… מרפא.

מורה נבוכים להורה הנסער והחרד. מעבר מהורות תגובתית והישרדותית של כיבוי שריפות להורות וקהילה פרואקטיבית ומגדלת.

יעל לי מתמחה במצבי טראומה התפתחותית. עובדת עם הורים במצבים מורכבים, הורים שאימצו ובוגרים שאומצו
אתר:
http://www.peima.co.il
דוא”ל: yaellee1@gmail.com
פייסבוק: פעימה – יעל לי

ניתן לשלם בכ. אשראי | BIT או Paybox
ל- 0522941146 לשרונה דוכנה

שאלות ותשובות
המיפגשים יוקלטו, יעברו עריכה ויישלחו במייל תוך 21 יום

היכן המפגשים נערכים?

הגישה למפגשים דרך המחשב/ טאבלט/ טלפון שלך. תוכלו להתחבר מכל מקום בעולם עם Wi-Fi.

האם ניתן לשאול שאלות במהלך מפגש?

המפגש מתוכנן היטב, אך גם דינאמי וקשוב. לקראת המפגשים, תקבלו גישה למסמך בו תוכלו להכין  שאלות באופן דיסקרטי. במהלך המפגש ניתן להשתתף בקול/ לכתוב בצ’אט.

מה אופן התשלום ומה קורה לאחר מכן?

ניתן לשלם בכרטיס אשראי | אפליקציות:Bit  Paybox או Paypal. לאחר התשלום תקבלו מייל מ-‘מיזם האימוץ’ ובו  הסבר להורדת תוכנה חינמית להתחברות למפגש ותזכורת המועדים.

מה לגבי הדיסקרטיות?

המפגשים ברוח משפחתית. תוכלו לבחור את מידת המעורבות/ האנונימיות שלכם במפגש. תוכלו ליצור לכם כינוי, תוכלו לכבות וידאו, כך שלא ניתן לראותכם. לי יהיה נחמד לראותכם ולהקשיב לכם.

האם עלי להתכונן?

לאחר ההרשמה ועד המפגשים תקבלו חומרי העשרה. עיון בחומרים אלו יסייעו להם להפיק את המיטב מהמפגשים ובעיקר להמשך היישום בבית. 

למי מיועדים המפגשים?

מוזמנים הורים שאימצו/ הורי אומנה, בוגרים שמבקשים להעמיק, אנשי מקצוע: מטפלים, פרא-רפואיים. עו”סים, אנשי חינוך וצוותים התומכים במשפחות בעת משבר וכל אדם שטראומה התפתחותית נוגעת בחייו האישיים/ מקצועיים.

מהקיצון אל האמצע - לאור הטראומה

150 ש"ח + מתנות. ההרשמה עד יום שלישי 19.11.19 שעה 20:00

ימים
שעות
דקות
שניות

בחרו את המסלול

במהלך השנים הפקנו ספרים, קורסים ומועדון שנתי. מוזמנים להירשם לסדרה + להשקיע בספר או לבחור במועדון השנתי. נשמח לראותכם

150 ש"ח

ההרשמה עד 19.11

1,497 ש"ח

תשלום חד פעמי למועדון חוכמת האימוץ והאומנה

6,000 ש"ח

חסות שותפים- ניתן לבחור הסכום

מתנה:

הרצאה מוקלטת על 'הסמכות ההורית החדשה', מאת שרונה דוכנה.

הכנה #1 לנירשמים לסדרה:

2 הרצאות של פול סאנדרלאנד: וויתור ומסירה לאימוץ | התמכרות ואימוץ, מומחה בינ"ל בתחום

הכנה #2 לנירשמים לסדרה:

סרטוני וידאו בסיסיים על טראומה, מוח ומערכת העצבים. ואם תתנו לי מרץ אוסיף עוד.

מה אומרת הקהילה?

"במיזם האימוץ והאומנה נחשפנו להמון המון מידע מקצועי שאיפשר לנו להבין שהבעיה היא לא רק בחינוך שלנו. למדנו לראשונה על המושג הורות שיקומית, והבנו שמתפקידנו למצוא בעלי מקצוע בתחום האימוץ עם ידע מוכח בתחום האימוץ. גם נחשפנו למידע על אלכוהול עוברי שעזר לנו להבין חלק מדפוסי ההתנהגות של ילדינו. מפגש שבועי עם הורים מאמצים מאפשר לנו לגלות שאנחנו לא לבד ומאפשר לשתף בפתרונות שאחרים כבר עברו..."
זוג הורים לילדה לקראת גיל ההתבגרות, עם ילדים ביולוגיים
משפחה מאיזור ירושלים
"כל-כך חשוב ולעיתים אף קריטי ליצור קשר עם ההורים לאורך כל שנות האימוץ בכדי למנוע "טעויות" הנובעות מחוסר הבנה לעומק את הנושא של הנטישה הראשונית והמשקע הרגשי פיזי הנוצר. התחושה שלנו כהורים שקיבלנו ילדים שלא תמיד המסגרות הרגילות, תומכות ונכונות עבורם ולפעמים המידע מגיע מאוחר מדיי. הידע והתמיכה שאנו מקבלים ממיזם האימוץ דרך הלמידה העצמאית ומפגשי הקבוצה במחשב הם משמעותיים לנו ודרכנו לילדינו...".
חד הורית לילד בגיל ההתבגרות
אמא וסבתא המשתתפות בקורסים
"פחות משנה אנחנו חברים במועדון 'חוכמת האימוץ והאומנה'. במפגשים אנו מקשיבים לבוגרים שאומצו. דינמיקה מיוחדת זו מסייעת לנו להבין את הילדים שלנו להציץ קצת לעולם שהם חווים. לתחושתנו מיזם האימוץ הוא סוג של בית להורים מאמצים (ואולי בעתיד גם לילדים עצמם), מקום בו נאסף כל המידע ומתקיימות קבוצות למידה ותמיכה..."
הורים לשני ילדים גדולים שאומצו מחו"ל
משפחת ש. במרכז הארץ
"במשך יותר מחמש עשרה מאז אימצנו את בתנו שהיתה בת ארבע, הגענו לסדנאות בכל רחבי הארץ, נועצנו באנשי מקצוע ומדריכים. פעמים רבות חשנו חסרי אונים. לפני חודשים ספורים התוודענו לפעילות העניפה והמקצועית של מיזם האימוץ, התחושה היא של הצלה ממשית. באותו יום שחברתי הציעה לי פניתי לשרונה. רכשתי את ספר הבסיס של ד"ר מקרייט, התחלתי לקרוא וכעבור מספר שעות החלטתי להצטרף לשני מסלולים-למועדון ולליווי אישי. אנחנו בבית במקום חדש אחר ומרגש. מעבר לאור שנכנס אלינו הביתה, חזרתי לעצמי. אני מודה לשרונה מעומק ליבי...."
אמא לילדים ביולוגים גדולים וילדה מאומצת בוגרת.
ע. ג. מצפון הארץ

קשר זה הכי חשוב

0522-941146

Email Programs@AdoptionWisdom.com

AdoptionWisdom.com

טראומה התפתחותית עם גלית חי-סרברניק, כ-5 דקות, קטעים נבחרים מתוך הרצאה בת שעה וחצי.