עוד הצלחה חדשה בליווי שלי!

“קיבלנו קיבלנו את החיים שלנו בחזרה. היינו בחוסר אונים, תיסכול, רגשות אשם, החמצה וחששות שגרמנו נזק. סבלנו מחוסר באנשי מקצוע המצויים בנושא אימוץ שילוו אותנו. אי מוכנות והבנה לעובדה שילד מאומץ לעולם יהיה בעל מורכבות שתשפיע על אופיו והתנהגותו. רק אחרי תהליך עם שרונה הבנתי כל-כך הרבה דברים שלא הבנתי עד עכשיו.

 

אמא לחמישה ילדים, ביניהם ילדה שכיום בוגרת (אומצה בילדותה).

המצב לפני הליווי:

האתגרים שעמדו בפנינו: חוסר אונים, תיסכול, רגשות אשם, הרגשת החמצה, הרגשה שגרמנו נזק.

מחסור באנשי מקצוע המצויים בנושא אימוץ שילוו את התהליך שלנו. אי מוכנות והבנה לעובדה שילד מאומץ
לעולם יהיה בעל מורכבות בעולם פנימי מסויים שישפיע על אופיו והתנהגותו. חשש אין חיבור… עד שהתמוטט עלינו עולמנו.

תוצאות לאחר שהאם קיבלה ליווי (ובהמשך הצטרפו האב, האחים והאחיות):

כמו קיבלנו את החיים שלנו בחזרה.

הבנתי כל כך הרבה דברים שלא הבנתי עד עכשיו. רק בזכות כל החומר עם שרונה, המחקרים ששרונה מביאה, השיחות גם שלה בתור בן אדם בעל ידע ושחוקר וגם השיחות עם בוגרים מאומצים, עם חוקרים מדברים על תהליכים פיזיולוגיים על דברים שקורים במוח דברים שאפשר שהם יסתדרו ואפשר שהם לא יסתדרו רק אז הבנתי שבאמת ושרונה ככה עזרה לי לשים את המילים האלה בפה שבאמת עד אז לא נתנו לה אישור על מי שהיא באמת.

 

אני נורא שמחה, אני מודה על המקום הזה שאני בקשר עם שרונה, מעבר לכל המידע שלה. אני גם, אני נסמכת עליה, נתמכת, אני אני מקשיבה לה, היא מקשיבה לי…

מאחלת להורים
הרבה הצלחה
ונצחונות חדשים!

שרונה דוכנה – עוזרת להורים שאימצו ולהורים אומנים להוריד משמעותית את המשברים המתמשכים ביחסים עם הילד.

אם גם אתם רוצים להפחית משמעותית את האלימות בבית ולחזק פי 2 את תחושת הביטחון המשפחתי, הירשמו לשיחת ייעוץ חינמית

המשוב המלא:

השיחה ארוכה וקוצרה. להלן תימלול:

האתגרים שהיו בפנינו: זה באמת חוסר אונים, תיסכול, רגשות אשם, הרגשת החמצה, הרגשה שגרמנו נזק. חוסר באנשי מקצוע המצויים בנושא אימוץ שילוו את התהליך שלנו. אי מוכנות והבנה לעובדה שילד מאומץ לעולם יהיה בעל מורכבות בעולם פנימי מסויים שישפיע על אופיו והתנהגותו.

אנחנו משפחה שגרה ב… אחרי שילדנו את ארבעת הילדים שלנו הצלחנו להגשים חלום ישן שהלך אתנו לאורך שנים לאמץ ילד מהארץ. הגיעה אלינו ילדה מדהימה כמעט בת 4. שהיום אנחנו מצויים יחד כבר כמעט שבע עשרה שנים. השירות למען הילד מעט מאוד התעניינות היתה בנו כמשפחה. כולנו האמנו שאנחנו עושים את הדבר הנכון שאנחנו מבינים מה צריך לעשות שאנחנו פועלים בכיוון הנכון. עד שהתמוטט עלינו העולם שלנו.

אני יודעת היום שבמבט לאחור שרק בזכות זה פגשתי את שרונה ואת המיזם ובזכות הטלטלה הזאת זה מה שגרם לי להתחיל לנסות להבין מה עומד מאחורי הדבר הזה כי כי באופן שבו אנחנו חווינו את הדברים עשינו כל מה שניתן כל מה שאמרו לנו שצריך.

גם אנשי המקצוע גם השירות למען הילד פשוט כל הזמן אמרו לנו: אוקי, זה עוד לא קורה החיבור הזה עוד לא ממש קורה. וזה היה עוד משהו שגרם לי להרגיש שעשינו כל מה שאפשר ושאנחנו נפלאים וטובים אבל יש משהו. ואז התחלתי להגיד אני כנראה לא מבינה כי את הילדה שלי אני מכירה את הנפש שלה וואי אני חייבת להגיד שהרגשתי כזה כישלון כזה חוסר אונים, תיסכול, רגשות אשם, הרגשת החמצה.

יום אחד חברה מתקשרת אלי ואומרת לי:
את חייבת לקרוא את הספר הזה והיא אמרה לי גם: ואת חייבת לדבר עם שרונה לא יודעת כמה שעות אחרי שהתחלתי ככה לעלעל בספר, דיברתי עם שרונה אני חייבת להגיד שכאילו כמו קיבלנו את החיים שלנו בחזרה קודם כל הילדה שלנו.

וגם אנחנו גם אני בתור אמא. הבנתי כל כך הרבה דברים שלא הבנתי עד עכשיו ולגרום לה ולנו להרגיש שאנחנו היא נכשלת ואנחנו נכשלים.

רק בזכות כל החומר עם שרונה, המחקרים שהיא מביאה, השיחות גם שלה בתור בן אדם בעל ידע ושחוקר וגם השיחות עם בוגרים מאומצים, עם חוקרים מדברים על תהליכים פיזיולוגיים על דברים שקורים במוח דברים שאפשר שהם יסתדרו ואפשר שהם לא יסתדרו רק אז הבנתי שבאמת ושרונה ככה עזרה לי לשים את המילים האלה בפה שבאמת עד אז לא נתנו לה אישור על מי שהיא באמת וכל הזמן רק ניסינו לשנות וכל הזמן רק ניסינו שתיישר קו.

אני זוכרת שבמשך שנים ארוכות היא טופלה אצל פסיכולוגית קלינית שאנחנו מרגישים שמיצינו. והיא אמרה לי: וואי וואי וואי את לא מבינה מה שאת מפספסת אם את תעשי את זה. היא אמרה לי. אני כבר ככה קרובה ליצור אצל הילדה שלך את המקום שיבין מה זה היקשרות.

אבל כשהילדה שלנו נעלמה לנו למשך שנה. תודה לאל זה לא ציינתי שהיא חזרה ואנחנו עכשיו בקשר מצויין. אבל כשהיא נעלמה לנו למשך שנה ואנחנו גרים פה באותו איזור, כל הזמן היה לי את הפחד שהיא תפגוש אותי, הפסיכולוגית הזו והיא תשאל אותי: מה שלום הילדה שלך, ואני אצטרך להגיד לה האמת, היא עזבה אותנו. והיא תגיד לי: את רואה, אני אמרתי לך, זה בגללך.
הרגשתי כל כך אשמה. כל-כך חסרת ערך אמא רעה, אמא גרועה, אמא…אני חייבת להגיד שכל הדבר הזה

שכל המפגש עם שרונה והחומרים והידע והמחקרים כי הבנתי שהיה פה פיספוס כל כך גדול ואני אומרת אם יש אפילו משפחה אחת או ילד אחד שאפשר לחסוך מהם את המקום הקשה הזה. גם ככה זה קשה.

זה מורכב הידע הזה כל-כך נחוץ כדי להיות במקום מבין יותר, מכיל, מאפשר כי כשאתה כולך בלחץ וכל הזמן מנסה להגיד עד מתי תמשיכי עם ההתנהגות ככה? ועד מתי תתנהג בצורה לא מוסרית ככה. וגם הילדה שלנו אמרה אחרי שהיא חזרה הביתה, ואמרנו לה, שאלתי אותה: אבל למה מה קרה? אני באמת הייתי בלחץ.

וכל העניין הזה של ויסות הרגשי, שכאילו אני הייתי אמורה להיות פה המווסתת להרגיע אז לא רק שלא הייתי במקום הזה וזה משהו כל כך גדול שלמדתי משרונה ומהחומרים שהביאה, אז לא רק שלא הייתי המווסתת, עוד הייתי המלחיצה כל-כך מלחיצה. חוסר מענה וקשר עם השירות למען הילד כאילו אפילו אוקיי נפגשנו פעם בשנה או משהו כזה לא היה שם שום דבר, שום דבר תומך שום דבר מלמד שום דבר שמאיר אחרת את הדברים, שמרחיב אופקים, שום דבר לא היה שם כלום.

ולעומת זאת המענה שקיבלנו במיזם: האישור שלא נתנו עד אז לבת שלנו – שהיא עושה הכי טוב שהיא יכולה ושהיא עושה המון וידע מקצועי שנסמך על מחקרים, על עדויות של אנשים שהתמקצעו בתחום האימוץ של מאומצים בוגרים.

אני נורא שמחה, אני מודה על המקום הזה שאני בקשר עם שרונה, מעבר לכל המידע שלה. אני גם, אני נסמכת עליה, נתמכת, אני אני מקשיבה לה, היא מקשיבה לי.

זה קשר, קשר קסום, נהדר.
אני רק יכולה לברך על זה ולשמוח שבאמת אני מעריכה אותה כל-כך על המקום הזה שאני מבינה שזה בא מהמקום האישי שלה, מהמצוקה, מהחוסר אבל זה שהיא לקחה את זה על עצמה להפיץ את זה ולעזור לעוד משפחות אני ממש ממש מחזקת את ידיך ואני מקווה שאנשים שעובדים במקומות כאלה כמו השירות למען הילד. שיבינו את האחריות שיש להם.

זה לא נגמר, לא מתחיל ונגמר בלמצוא את המשפחה. העבודה הקשה היא אחר-כך.
העבודה הקשה, המעמיקה, הידע. זה משהו שחייב להיתמך כל הזמן בשביל שזה יצליח בשביל שזה יהיה הכי טוב שאפשר. נעשה כל מה שאנחנו יכולים. אבל עדיין, ליווי מקצועי הוא משהו ממש ממש הכרחי פה.


אנחנו לאורך שנים השתתפנו בכל מיני שנים חודשים כל מיני מסגרות כאלה של …של… במסגרות כאלה של הורים עם מכנה משותף כזה. זה לא. אני חייבת להגיד שלא היה בזה שום דבר שבאמת תמך בי שום דבר.

וגם אני להיום לחיים הבוגרים שלה אני רוצה את התמיכה הזאת אני מבקשת את התמיכה הזו אני רוצה לדעת. כן אני מחזקת גם את את העניין הזה שלאורך שנים כל אנשי המקצוע שהיינו איתם בקשר כאילו הבת שלנו ואנחנו כולם החזיקו באיזשהו דגל שהם יודעים מה צריך לעשות.
הם מכוונים שנסמוך עליהם האמת? סמכנו!


אז אני מאוד מאוד מתחברת למקום הזה כל מי שיודע ולא מבקש באמת להבין וללמוד, אז כן, זה פחות מתאים לו.
ויש פה הרבה מה ללמוד. אני הופתעתי מכמה שיש פה ללמוד.

 

תודה רבה