הזמנה לצילי

היי לנו ש.מ.ש: שותפה משפיעה

20 שניות ראשונות ואחרונות הן טעימות מהפעילות

17.8.21
לכבוד הגב' צילי דורון צ'רני

ג.נ.,

שלום רב ונעים להכיר, אני כותבת לך הודות לקשר מיוחד במינו שנרקם בין הגב’ שלומית שביט לבייני. 

אתחיל בלשתף אותך בחלומי: כל משפחה בארץ ובעולם שאימצה/ אומנה תזכה בתכנית הדרכה וליווי מתמשך. מזה שבע שנים אני מגשימה את החלום באופן חלקי. אני פונה אליך בהזמנה שתהיי לי שותפה.

 

את אושר, ילדי היקר, אימצתי כהורה יחידני כשהיה בן שש וחצי. בחלוף שבועיים מתוקים מדבש, נוכחתי עד כמה ההורות מרגשת, אך גם משקמת ומתישה. פניתי לעזרה. ההדרכות שקיבלנו לא תאמו את צרכינו הייחודיים. לצפיה בראיון בטלוויזיה הקהילתית בהרצליה קישור לפייסבוק ראיון בערוץ STV קישור ליוטיוב.

מתוך אמונה בדרך, התחלתי לכתוב, לאצור חומרים וליצור קשרים עם מומחים. לאט ובעקביות התפתח עסק חברתי: מיזם האימוץ והאומנה, המעניק שייכות, ידע עדכני, מפגשי שיתוף, ליווי משפחות והשתלמויות. הפעילות ברובה מקוונת ו’הולידה’ קמפוס דיגיטלי בן כ-150 שעות. המיזם פועל בשת”פ עם עמותת ניצני תקווה, אימוץ בחברה הערבית, עם האקדמיה וארגונים מקצועיים. 2019 חלק #1 וגם חלק #2.

 

פיתחנו תפישה מקצועית רב-תחומית שבמרכזה עומד: הקשר. למשפחות שלנו מגיעים ילדים שחוו פגיעת היקשרות שאינה נעלמת עם הגעתם הביתה. חוויות העבר מובילות להתנהגויות הישרדותיות ומצבי קיצון וסיכון ומכאן שההורים חווים אתגרים מורכבים לאורך שנים. העבודה שלנו מנרמלת את הקושי, מפחיתה את תחושות האשמה והבושה וממקדת את ההורה לטפח את רווחתו הפנימית ולחולל שינוי בעצמו. שילוב של ידע, שותפות ואיזון מוביל לפריצת דרך משפחתית. קיבלנו משובים: “הדלקתם אור בבית”, “הצלתם חיים”, “כמה עצוב שלא זכינו להכיר את הפעילות לפני שנים” קישור לוידאו, משובים בנספח.

 

כספים: החוזקה שלי היא באסטרטגיה ובפיתוח ולא במימון (למרות ה-BA בכלכלה ומנהל עסקים). השליחות מסבה לי סיפוק וההצלחות מניעות אותי קדימה. ההכנסות אינן מאפשרות למשפחתי להתקיים כלכלית. נטלתי הלוואות ואין לי חסכונות. החלומות שלי גדולים וכוללים תכניות הכשרה למטפלים, קרן למשפחות, סרטוני אנימציה, כתיבת ספרים ועוד. בחוסר מימון קשה לי להגשימם.   

ההזדמנות: התקבלנו לתכנית ההאצה, בכוורת, חממת המיזמים החברתיים החדשניים בראשות ג’וינט ישראל וקרנות הביטוח הלאומי במטרה להגדיל את האימפקט של המיזם. ב-18 באוקטובר תיערך ועדת המענקים שתבחן בין היתר את ההיתכנות הכלכלית של המיזם והיכולת שלנו בגיוס משאבים. פיץ’ שלי באירוע הפתיחה. פירוט בנספח.

 

שנה חדשה – אני פונה אליך בבקשה לסייע לי בהנגשת הפעילויות למשפחות רבות יותר ולאורך שנים. תמיכה בפרויקטים תקל על המשפחות ואף תמנע הוצאת ילדים מהמשפחה אל פנימיה. המפורטים בנספח.

בתודה מראש בברכת שנה טובה,
שרונה דוכנה, מייסדת ומנהלת מיזם האימוץ והאומנה