חיפוש

עוד הצלחה חדשה בליווי שלי!

“תוך 4 ימים החל השינוי. העצות – פרקטיות והן פעלו כקסם!
“ילדתי השתנתה לנגד עיני: התפרצויות שהתחילו -הסתיימו תוך 10 דקות. סף התסכול עלה, השקט הנפשי התחזק והתגובות התמתנו. התחלנו לצאת יחד לחופשות.

מאי 2018, א.ג. אמא יחידנית שאימצה 2 בנות 

לפני הליווי:

הילדה אלימה פיזית ומילולית כלפי האם ולעיתים גם כלפי אחותה הבוגרת. קורה והיא שוברת חפצים, מאיימת וגורמת לברדק בבית. רמת מתח גבוהה לבני המשפחה. האם הגיעה למצב של קריאה למשטרה ובהמשך פנייה לשירותי הרווחה בעיר.
האם סבלה מדאגות קשות על סף חרדה. בנוסף הבת לאורך תקופה ארוכה גנבה כספים. המשפחה הגיעה לקצה גבול היכולת להכיל את מה שקורה.

הערות (ע” שרונה): 1. ישנן משפחות עם ילדים ביולוגים עם התנהגויות מורכבות דומות. 2. התנהגויות אלו לרבות התנהגויות קיצון נפוצות יחסי יותר בקרב משפחות האומנה והאימוץ. 3. אף אחד לא אשם במציאות זו – לא ההורה ולא הילד. 4. יש דרך להפחית משמעותית את מצבי הקיצון גם אם לא להעלים אותן לחלוטין. 5. חשוב לעשות זאת בתהליך קשוב, מדוייק ובשקיפות מלאה עם בני הבית.
עידכון לשנת 2023: הנערה בת 22, סיימה בגרויות, שירתה בצה”ל וכיום עובדת. האמא עשתה ועדיין עושה עבודה מדהימה.

תוצאות במהלך ליווי בן 3 חודשים שקיבלה האם:

…העצות – פרקטיות והן פעלו כקסם תוך מספר ימים מהיכרותנו! נוכחתי תוך זמן קצר כיצד ילדתי משתנה לנגד עיני. התפרצויות שהתחילו -הסתיימו לרוב באיבּן, סף התסכול עלה, השקט הנפשי התגבר ותגובות התמתנו.

 

עקב הליווי הצמוד חל שינוי גדול מאוד באווירה בבית. שינוי זה היה ועודנו קריטי להמשך התפתחותה הרגשית התקינה של בתי וקשריי החמים עימה. אני קוראת לשרונה “הקוסמת”… כי היא באמת הביאה לקסם בביתנו בשינוי המהיר והמדהים שחוללה במשפחתנו. הודות לשינוי גם האחות הבוגרת יותר חשה את הבית כמקום בטוח. הקשר בין האחיות השתפר…”

מאחלת להורים
הרבה הצלחה
ונצחונות חדשים!

שרונה דוכנה – עוזרת להורים שאימצו ולהורים אומנים להוריד משמעותית את המשברים המתמשכים ביחסים עם הילד.

אם גם אתם רוצים להפחית משמעותית את האלימות בבית ולחזק פי 2 את תחושת הביטחון המשפחתי, הירשמו לשיחת ייעוץ חינמית

המכתב המלא:

מאי 2018

שרונה יקרה!


הנני אם חד הורית לשתי בנות שאימצתי. הגידול של הילדה הבוגרת יותר עבר יחסית בשלום. הצעירה יותר כיום נערה מקסימה בת שבע עשרה שאומצה מברזיל בגיל 3 חודשים. לבתי קשיי קשב וריכוז , לקויות למידה ועקב היותה מאומצת גם פוסט טראומה התפתחותית, כל הנ”ל השפיעו על התנהלותה בחיי היום יום. בעקבות כך נזקקתי להדרכה על מנת ליצור אווירה תומכת, נכונה ומעצימה בבית.

השתתפתי במהלך השנים בהדרכות הורים קבוצתיות ופרטיות. הדרכות אילו לא הועילו במקרה הטוב והזיקו במקרה הרע, שכן הם יצרו אצלי רגשות אשמה וחוסר בטחון לגבי תפקודי כאם.

בחודשים האחרונים התחלתי לקחת הדרכה וליווי שוטף מגב’ שרונה דוכנה, המסייעת להורים שאימצו/ אומנים ובקיאה מאד בטראומה ההיקשרות וייסדה את מיזם האימוץ והאומנה. מיזם שנבחר ע”י המדינה להשתתף בתכנית האצה ליזמים חברתיים.

אני רוצה לציין את יכולתה של שרונה להיות כתף תומכת לאורך כל הדרך עם ליווי צמוד המאופיין בהעצמה, עידוד תמידי ופירגון כּן, כלפיי כאם. התמיכה הבלתי מסויגת עזרה לי להחזיר את הבטחון ביכולותיי.

כמו כן למדתי משרונה כלים לחיים המלווים בהסבר תיאורטי מעמיק ועצות המבוססות על הבנה מעמיקה בטראומה התפתחותית ו”אימוץ”. הכי חשוב, העצות – פרקטיות והן פעלו כקסם תוך מספר ימים מהיכרותנו! נוכחתי תוך זמן קצר כיצד ילדתי משתנה לנגד עיני. התפרצויות שהתחילו -הסתיימו לרוב באיבּן, סף התסכול עלה, השקט הנפשי התגבר ותגובות התמתנו.

עקב הליווי הצמוד חל שינוי גדול מאוד באווירה בבית. שינוי זה היה ועודנו קריטי להמשך התפתחותה הרגשית התקינה של בתי וקשריי החמים עימה. אני משתמשת במה שלמדתי והפנמתי מדי יום ביומו. ואפשר לומר שהתגובות החדשות שלמדתי, הן כבר חלק ממני.

אני קוראת לשרונה “הקוסמת”… כי היא באמת הביאה לקסם בביתנו בשינוי המהיר והמדהים שחוללה במשפחתנו.

מקווה שהרבה משפחות יוכלו להיתרם כמונו מליווי המבוסס על יכולת גבוהה של הכלה וידע מעמיק ב”אימוץ” והשלכותיו על נפשותיהם של ילדים.