חיזוק שלושת מעגלי החוסן שלנו

מתוך המסע ההורי שלי ובזכות שיחות רבות עימכם, הורים, החלטתי להעלות את חשיבות חיזוק החוסן האישי שלנו. תשומת לב זו תחזק את הילד, את הקשר ואת החיים בבית ומחוצה לו.

להביא: מים, פירות, מחברת וכלי כתיבה.
נא להיכנס לזום לפחות 10 דקות לפני המפגש.

תכנית המפגש:
שלושת מעגלי החוסן 45 דק'
הקשבה לבקשות שלכם 25 דק'
סיור בקמפוס 10 דק'
סיכום 10 דק'

נקיים 2 מפגשי זום. בחרו את המועד הנוח לכם:


יום חמישי 9.7.20 שעה 20:00

יום שישי 10.7.20 שעה 8:00

הסיסמא: 123

הקישור לזום לשני המפגשים זהה. ניתן להקליק על התמונה שלעיל או כאן כדי להיכנס למפגש
הסיסמא 123

icon About

דוקא מציאות מורכבת ואף מתישה מחייבת אותנו להתמסר לעצמנו. לפני ידע וכלים המחוייבות שלנו היא לרווחה שלנו: חיזוק שלושת מעגלי החוסן:
מעגל התמיכה
מעגל הבריאות פיזית-מנטלית ומעגל ההשפעה.

מעגל התמיכה – רשת אנשים קרובים ורחוקים, חברים ואנשי טיפול וחינוך, שותפים לדרך עימם ניתן להתייעץ, לפרוק ואליהם להשתייך רגשית. במהלך החיים ניעזר במעגל לחיזוק הסמכות ההורית  עם הילד. אי אפשר ולא נכון לשאת לבד את המשא. גם עבור הילד קבוצת התומכים תהיה כתובת לפניה ועזרה. רשת זו חיונית גם כתרומה לחוויות חיוביות ולהעשרת הדרך בה אנו רואים את העולם והמשפחה שלנו.

מעגל הבריאות הפיזית-מנטלית
אתגרים רבים ומורכבים ובעיקר הורות לילד שעבר טראומה מייצרת אצלנו מתחים רבים עד כדי טראומה מישנית. במקום לפתח דפוסי הישרדות ולחוש מותשים, עלינו לשים בראש סדר העדיפויות את הרווחה הפנימית שלנו. החל מהרגלים בסיסיים של בריאות גוף ועד ניקוי מחשבות וארגון מנטלי שייצור שקט פנימי וחיצוני. אכן, ילדינו ‘מאלצים’ אותנו להעניק לעצמנו תשומת לב יתירה. כמה משעשע.

מעגל ההשפעה– באנו לכאן כדי לחיות, לחוות את חווית החיים. לא נועדנו לעשות הכל, להיות הכל ובודאי לא להיות מושלמים. חשוב שנבחין מה בתוך מעגל ההשפעה שלנו ומה מחוצה לו. מה מתוך המעגל והעיתוי לטפל בו הוא בהחלט ‘לא היום’. מה הן הבקשות אליהן נשיב ב: ‘לא’ ומהן ההזדמנויות אליהן נתמסר. הפרדה זו חשובה לנו ולילדינו הזקוקים לאחריות משל עצמם ולניתוק ‘חבל הטבור’ הרגשי כדי להתחזק. 

כשמעגלי החוסן שלנו מאוזנים אנחנו צלולי חשיבה, חיוניים, שמחים ומסוגלים לקבל ולהעניק. מצב חוסן ועוצמה מאפשר לנו להיות מאד ברורים עם עצמנו ועם הילדים שלנו. דיוקים יאפשרו לנו לשמור על הגבולות והטריטוריה שלנו במטרה לפתח שלום ביננו ובמערכת היחסים בכלל ובפרט עם ילדינו.
זכרו הילדים שלנו זקוקים מאד להורה חזק, ברור וקשוב לעצמו. להבדיל מההורים המולידים.

כדי לזכור את מועד המפגשים הקליקו למעלה על הוספת המפגש ליומן גוגל.
כדי להיכנס למפגש הקליקו על הסמל של זום.
אני מבקשת להיכנס לפגישה עד 10 דקות לפני המועד ולבדוק שמע.
נא להביא כלי כתיבה שתיה ופירות.