חיפוש

אימוץ במשפחה מעורבת

מכירים משפחה מעורבת – ילדים מאומצים ושאינם מאומצים שגדלו יחד?
אנא, שילחו להם קישור לפוזה זה.
להורדת קובץ השאלון, ליחצו על הקישור.שאלון למשפחות מאמצות
brothers are specail
אימוץ ילדים הוא אתגר הדורש מוכנות נפשית ולמידה לכל אורך הדרך.
מגוון המשפחות המאמצות הוא רב ביותר: אימוץ חו”ל, אימוץ מהארץ, אימוץ תינוקות, אימוץ ע”י זוגות, אימוץ ע”י חד הוריות, מכירים משפחה מעורבת? ומשפחות עם ילדים מאומצים ושאינם מאומצים שגדלו יחד.

את שרון פוסט הכרתי לראשונה במפגש שערכנו בבאזל שם נוסדה קהילת האימוץ (בית הויס בהרצליה פיתוח, רח’ באזל).

שרון הביאה את סיפורה האישי והמקצועי ואת החלטתה לרתום את נסיונה כאם במשפחה מעורבת לטובת הקהילה:
“במסגרת סיום לימודי התואר השני בלימודי משפחה, אני עושה עבודת סמינריון בנושא השפעת האימוץ על אחים במשפחה המאמצת המעורבת ובדיקת הצורך בליווי ותמיכה לאורך התהליך בילדים בבית, טרום האימוץ ובמהלכו לאורך השנים. מטרת המחקר לבנות תכנית המותאמת לצרכיהם של הילדים כחלק מהתהליך אותו עוברת המשפחה בהכנה לאימוץ, כמו גם לאורך השנים בנקודות קריטיות כמו: משברים, גיל התבגרות, פתיחת תיק האימוץ של האח/ ות והשפעתו על האחים האחרים.”
בימים אלו מרכז מעגלים שהקימה  נמצא בשלב השקתו המרגש. תוכלו לקרוא על מעגלים כאן בהמשך הפוסט.
מוזמנים להכנס לקישור, לעיין בשאלון. שאלון למשפחות מאמצות

שימו לב השאלון מציג שאלות נפרדות להורים/ לאחים שאומצו ולאחים הביולוגיים.

תוכלו לסייע לקהילה אם תעבירו את הקישור למשפחות רבות, מהן אני מאמינה הוא יגיע למשפחות שאימצו ילדים לתוך משפחה עם אחים ביולוגיים. אל תסתפקו בהעברתו למשפחות מעורבות. העבירו לכל משפחה שאכפת לה לקדם את נושא משם האימוץ. אני מאמינה השאלון יגיע לאנשים הנכונים. תודה

לפרטים נוספים, צרו קשר עם שרון פוסט
טלפון: 052-8699799    פקס: 09-7926271       mailto: sharonrp@smile.net.il

השנה החדשה החלה, שנראה בה ברכה רבה, שמחה ובריאות
שלכם שרונה דוכנה, מייסדת מיזם האימוץ

 

תגובות על הפוסט הזה ועל מיזם האימוץ יתקבלו בברכה.

כדי להגיב הקליקו כאן

רוצים לקבל מתנות בעלות ערך?
מלאו את כתובת הדוא”ל שלכם ותקבלו מיד להורדה חומרים מקצועיים מרתקים
נמשיך לעדכן בכתבות, סרטוני וידאו של מומחים מהארץ ומחו”ל ואירועים בכל הנוגע לאימוץ – להתראות

בית מעגלים, מייסדת ומנהלת שרון פוסט

מעגלים -בית להורות מאתגרת, הוקם מתוך רצון לטפל, לתמוך, לייעץ וללוות משפחות בהם הופר האיזון כתוצאה  ממשבר, המהווה אתגר להתמודדות ההורים והילדים כאחד. אנו מאמינים כי גם במשפחה בה גדל ילד בעל צרכים מיוחדים יש להורים את היכולת לנהל  אורח חיים מיטבי עבור כל חברי המשפחה בעזרת סיוע מקצועי.שרון פוסט1

בשלבים שונים לאורך השנים, משפחות מתמודדות עם אתגרים הוריים שונים, בין קלים הנפתרים בתוך הבית, לבין אלו המצריכים סיוע מקצועי חיצוני.  בהתמודדות הורים  עם  האתגר של גידול  ילד בעל צרכים מיוחדים כדוגמת: קשיים התנהגותיים, ילד מאומץ, הפרעות קשב וריכוז. כמו גם התמודדות עם ילדים בזוגיות פרק ב’,  המעבר מזוג להורות ועוד. באופן טבעי, תשומת לב ההורים מופנית בעיקר לילד הזקוק להם. במרחב המשפחתי חיים  ההורים , אחים ואחיות ולעיתים גם סבים וסבתות. לכל אחד דרך שונה משלו להתמודד בהתאם לגילו, מקומו בתא המשפחתי, תפקידו וצרכיו.

בית  מעגלים שם לו כמטרה לסייע, לייעץ, לתמוך ולטפל במשפחות המעוניינות לשפר את איכות חייהן, להיטיב את חיי המשפחה, כל אחד בהתאם לצרכיו. ליצור מערך טיפולי ותמיכתי אשר ייתן כלים מקצועיים להורים להתמודד עם צרכיו המיוחדים של הילד ויחד עם זאת ליצור מרחב משפחתי מיטבי עבור כלל המשפחה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *