קבלו אותי בבקשה

קבלו אותי 14:11 דק'
קטע מתוך: התכנית חוכמת האימוץ והאומנה, מפגש #5, מחזור 5

במהלך המפגש התייחסנו לשאלות של ההורים המשתתפים. להלן קטע מתוך המפגש שהוקלט כולו. ההתיחסות היא לנושא חוסר השקט של הילד, כבן עשר. אומץ בינקותו.

קבלו אותי

ילד שננטש ולא משנה מהן הנסיבות רוצה ששוב ושוב יוכיחו לו שרוצים בו ושהוא ראוי. לקבל אדם משמעו לקבלו עם כל מה שהוא מביא. בואו נוריד הילוך מניסיונות השיפור, ריפוי, תיקון שאנו משקיעים בהם משאבים כה רבים ונעלה את ‘הילוך’ תשומת הלב בהלך הרוח של קבלה. אני מודעת למורכבויות, אני מכירה היטב את הדילמות והאתגרים, ובכל זאת בואו לפחות בצל הקורונה נשאף להיות בטוב עם מה שיש. עד כמה שניתן להעביר לילדים תחושת אוטנטית של מה שהם מביאים איתם (עם כל מה שזה אומר) הוא טוב מאד. זוהי הזדמנות פז לקבל גם את עצמנו עם החוזקות ולעיתים גם התשישות, עם ההישגים הכבירים ולא פעם גם הנפילות. מוכר, מכירה ומוקירה. תקציר הוידאו:

טראומה מורכבת וטראומה התפתחותית

עד כמה שזה נשמע באנלי הילדים שלנו מבקשים יותר מכל: קבלי אותי. התייחסות לשאלות של הורים משקיעים לאורך שנים שאימצו ילדים קטנים ועדיין חווים קשיים. היכולת לקבל AS IS.
מדובר לא באירוע חד פעמי טראומטי, אלא מספר טראומותף טראומה מורכבת C-PTSD
Complex Post Traumatic Stress Disorder
במקרה של הילדים שלנו מדובר בטראומה התפתחותית שפגעה ביחסי ההקישרות שלהם לעיתים רק בשנים הראשונות ולעיתים גם לטווח הארוך.

היכולת שלנו לצד ההשקעות הבלתי נידלות כן לקבל זה מה שהם יכולים תאפשר לנו תחושת שיחרור והקלה. כי זה מה יש. מהמקום המקבל אפשר לגדול.

0522-941146

שיחות ומסרונים בימים א’-ה’
12:30-16:30

Email Programs@AdoptionWisdom.com

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *