ארבעה תרגילים פשוטים הורה-ילד

תרגילים קצרים וקלים לבני הבית וממש מחוללי שינוי ושקט פנימי

תרגילים פשוטים ועוצמתיים להורה וכמובן ליחד שלכם. התרגילים משרים ביטחון, קירבה וקשר. הם מייצרים ריכוז ומיקוד וכן תחושת גבול עצמי וגבולות הזולת. תרגלו עם עצמכם ומכאן תוכלו לשתף את הילדים. בעדינות ובזרימה.

בשל הרקע וחוויות הקיצון שעברו ילדינו נגלה התנהגויות שלעיתים מאתגרות. ההתנהגות היא חלון הראווה למצבם הפיזיולוגי ואם נדייק אז למצבה הלא מאוזן של מערכת העצבים האוטונומית כולל כמובן תפקודי מוח המשתנים בעקבות הצפת קורטיזול. הגוף לומד בעל כורחו לשרוד מצבי סטרס ואף להגיב למציאות נורמטיבית כאילו היתה ג’ונגל. דפוסי ההתנהגות הם תולדה של השינויים שעברו המערכות השונות בגוף. לכן כה חשובים התרגילים השונים שבכוחם לייצר שיקום, החלמה ומכאן גם שינוי בתחושה, רגש ומחשבה. תרגלו בעצמיכם והורישו לילדים את התרגילים ואת החוויה של תירגול יחדיו.
עניין חשוב לא פחות הוא לשמור ולטפח את הרווחה הפנימית שלנו ההורים. חלקנו עברנו בעצמנו טראומה. בנוסף לעיתים ההורות אומנה/ אימוץ מציבה בפנינו מציאות טעונה בסטרס עד כדי חוויה של טראומה משנית. אם כך בראש סדר העדיפות תהיה העבודה העצמית, התירגול, הנשיפה, הנוכחות בכל עת ובודאי בתקופות קיצון כפי שאנו חווים כעת – חצי שנה של קורונה. הפוסט נכתב בין כסה לעשור. שנת תשפ”א.

תרגול מעשי הורה-ילד 1:50 דק'

ישבתי עם אמא יקרה ממשפחה שאני מלווה. הליווי כולל הדרכות, שיחות כתיבה תגובות ותיכלול אנשי המקצוע המלווים את המשפחה. קיבלתי הסכמתה להקליט את התרגילים עבורה והנה התוצאה. בנוסף לוידאו זה מוזמנים לצפות בארבעה סרטונים. תרגילים אלו הם חלק מהקורסים הקבוצתיים. קבלו מתנה והעבירו הלאה לכם, ילדים ולחברים. ארבעה תרגילים ויותר. משך תירגול של חמי דקה ועד דקה. והשינוי אדיר.

נשיפה ארוכה ואיטית 3:39 דק'

תירגול פשוט וחשוב של נשיפה ארוכה ואיטית מסייע לחיזוק מערכת העצבים האוטונומית ובעיקר לעצב הוואוגוס. לעצב תפקידים רבים בחוסן שלנו, בויסות, באינטואיציה ועוד מתנות. תירגול נשיפה לפחות בשני סטים. שאיפה ואח”כ נשיפה איטית תוך תשומת לב מה קורה לכם בגוף, בהרגשה ובמחשבות. אתם, הילדים ביחד ובנפרד ותראו ברכה כאן ועכשיו. בחינם, נגיש תהנו.

נוכחות מלאה 2:38 דק'

שלושים שניות ביום, תירגול נוכחות מלאה יעניק לכם יותר שלווה ושקט. בנוסף התירגול העקבי יאפשר לכם במצבי סטרס כולל עם הילדים להמשיך לתרגל תוך כדי לשים לב. לראות, לשמוע, להיות, לווסת עצמכם ומכאן לווסת את הילד. מה שנקרא ויסות הדדי משפחתי. ממליצה מאד. חינם נגיש מעצים. למדו את הילדים. כמובן שתירגול ראוי יסייע לכם להיות במציאות נוכחת יותר. יועיל לכם, לאווירה בבית ולתחושת הביטחון של הילדים והקשר ביניכם. תהנו.

חיבוק עצמי 4:27 דק'

חיבוק עצמי ע”פ ד”ר פיטר לוין מפתח שיטת ה- SE החוויה הסומאטית (גופנית) Somatic Experiencing. התרגיל נועד לקרקע, לחבר, לייצר גבולות בייני לבין אחרים, להעניק תחושה של הכלה עצמית ועוד מתנות רבות. את התריגל הדגמתי בשיחה עם אחת המשפחות שאני מלווה. תרגלו ותהנו חבקו עצמכם, חבקו אחרים וזכו לחיבוקים בשפע – נגיש, חינם ומטעין בטוב.

אחיזה קדמית אחורית 6:40 דק'

התרגיל הינו מתוך הקינסיולוגיה תרגילי מוח. תרגיל פשוט וקל חינמי ונגיש. מצויין לכם, לילדים והכי כיף ביחד. נועד להרגיע לייצר מירכוז עצמי, להפיג מתחים לקראת ולאחר אירוע שמחולל מתח. התרגיל הודגם בפני אמא ממשפחה שאני מלווה.

לעקוב אחרינו ברשתות

לקבל ניוזלטר במייל

רוצים להשפיע לטובה? שתפו. תודה!

Facebook
Telegram
WhatsApp

לשאלות ובקשות

0522-941146

שיחות ומסרונים בימים א’-ה’
12:30-16:30

Email Programs@AdoptionWisdom.com

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *