אימוץ ילדים גדולים – ע”י הורה יחיד – כן זה אפשרי!

כן זה אפשרי לאמץ בישראל ילד גדול ע”י הורה יחיד. צילה הרטמן, מטפלת אישית ומנחת סדנאות התפתחות מלווה משפחות מאמצות ביחיד ובקבוצות משתפת מהחוויה שלה כאם שאימצה ילדה בת 10. כיום צילה מחבקת נכדה. צילה: “ההורות שלי הינה עבורי החל מהרגע הראשון הזדמנות חוזרת ונשנית למודעות ולהתפתחות אישית“.

צילה, אמא חד הורית לילדה גדולה שאימצה בארץ בתהליך של אימוץ פתוח – אימוץ עם קשר: “”כאישה שחיה לבד אמצתי את ילדתי שהייתה אז בת 10. היום, אחרי 18 שנה של תהליך התבגרות משותף, אני יכולה לומר שבהחלט היה שווה. בכינו, צחקנו ולמדנו יחד לבסס את המשפחה הקטנה שלנו. בנינו בדרכינו את המינון הנכון של השילוב במשפחה המורחבת, רכשנו חברים, ובמרוצת השנים הצלחנו לפתח גם את הקשרים עם המשפחה הביולוגית שלה. אנחנו מתנהלות במערכת יחסים מאתגרת, חוות גדילה משותפת, שמחה ובריאה.”

צילה הרטמן

ליווי משפחות חד-הוריות בקבוצות ובאופן פרטני בכל שלב בתהליכי האימוץ, בעיקר בשלב קבלת ההחלטה. מאמנת, מטפלת כפסיכותרפיסטית בשילוב שיטת ‘העבודה’ (C.F. – מוסמכת מטעם ביירון קייטי) ושיטת הגשטאלט. M.Ed. בחינוך.

סדנאות בחיפה והצפון

ליווי אישי גם באינטרנט או בטלפון.  M.Ed. בחינוך. 052-8235966  tzila.hartman@gmail.com   www.thartman.co.il

כדאי להירשם לערוץ האימוץ ברשת, מלאו דוא”ל וליחצו על הכפתור, נתראה

דואר אלקטרוני *


You may also like...

1 Response

  1. שרונה דוכנה אישה אמיצה עם ראייה רחבה ומקיפה, מאפשרת מרחב ובמה לסוגיות שונות באימוץ – המון תודה לזה!
    שמחתי מאד לשתף מניסיוני בזוית הייחודית כאם חד-הורית, בגיל מבוגר יחסית, לילדה גדולה, באימוץ בארץ, ואימוץ פתוח – עם קשר.
    אני שמחה אם יש בכוחה של כתבה זו לעודד הגשמה עצמית – כאדם, כאשה, ובעיקר כהורה – לכל מי שרוצה ולא בטוח, כל מי שהתחיל וצריך עידוד. ההצלחה בהתקדמות של כל צעד מכסה על הקושי הגדול שיכול לעלות בדרך.
    אין ספק שללא האימוץ לא הייתי האשה שאני היום – מודעת לתחושת השלמות וההגשמה העצמית.
    בהצלחה לכל ההולכים בדרך זו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*