250 שנות אימוץ

מתוך כנס אימוץ – עו”סים ואנשי משפט, דצמ’ 2012. הסרטון והתמלול שלהלן הם מתוך הדברים שנשאו עמליה וחיליק המרכזים את פעילות עמותת “אומץ לאמץ” בחיפה והצפון. יושבים בקריות ומכירות רבות מן המשפחות מחדרה ועד הגבול בצפון ורמת הגולן.
“שנות הניסיון שלנו נצברו בזכות עבודה עיקשת וגידול ארבעת ילדינו שאימצנו“. כיום זוכים השניים לחבק חמישה נכדים. חיליק ועמליה (לא זוכרת אם הזדמן לי אי פעם לראות אותם בנפרד) מנחים ומארגנים ערבי העשרה והרצאות בנושא אימוץ, מלווים פרטנית משפחות ומזמינים אליהם מומחים מרתקים מעולם האימוץ, הורות, קשב וריכוז. בין המרצים תמצאו גם בוגרים מאומצים.  עמליה וחיליק  מוזמנים להיות אוהדים שלנו בפייסבוק: https://www.facebook.com/amaliarai

תמלול הסרטון מופיע למטה. תהנו.

מוזמנים להירשם לערוץ האימוץ ולקבלת הדרכות מקצועיות, מלאו דוא”ל ולחצו על הכפתור

 

דואר אלקטרוני *

עמליה וחיליק משתפים 400 עובדים סוציאלים ואנשי משפט בכנס מקצועי שנערך בדצמבר 2012: (להלן תמלול הסרטון)

אריאלה זאבי –  …הם בעצמם, הופכים לקהילה, מנהיגות עם חוט שידרה, חזון, כוחות בלתי רגילים.

עמליה וחיליק, הם היחידים שהילדים שלהם כבר בגירים ולכן מותר להם לדבר, הם ידברו בפני עצמם, כי הם פשוט פלא בעיני…

חיליק-               בוקר טוב, יש לנו 7 דקות… שלוש?….

אנחנו זוג הורים, אמצנו 4 ילדים וסוחבים על גבנו 250 שנות ניסיון. רצינו להמיר את זה לעזרה. לפני 30 שנה כשרצינו לשאול משהו, או לדעת שאנחנו לא במדבר לא היה את מי לשאול, הכלים שקבלנו בלימודי ההנחיה בבית דימול, נתן לנו ארגז כלים וגב ענק להזיז דברים. אני חייב לציין שהכל מתחיל ונגמר באנשים, והקשר עם העו”ס הוא כל כך משמעותי. הקשר עם מחוז חיפה שעמליה ואני יצרנו – נותן לנו את אחד המנופים הגדולים להזיז דברים.

עמליה –             שלום לכולם….  אנחנו כאן ונשאר כאן תמיד תוכלו לבוא ולשאול אותנו, אנחנו פתוחים גם למיילים, טלפונים והכל.

מרגש מאוד להיות כאן בכנס וכל הכבוד על היומיים, אנחנו מאוד שמחים שאנחנו כאן, זה חלק בלתי נפרד ומשלים למה שאנחנו עושים…

אנחנו הצטרפנו לקבוצה אחרי ששנים היה לנו קשר גם עם המחוז וגם עם אנשים פרטיים משפחות מאמצות שהגיעו אלינו משמועות, מחברים ממכרים מהשירות, ראינו שהקשר אתנו מסייע, אוזן קשבת, לא רק עצה טובה אלא שהשיח עם ההורה קצת מבהיר לו, קצת נותן לו מענה, השיח עם ההורה נותן לו הזדמנות לחשוב בקול רם, משהו שהוא יכול להפנים יותר את הדברים, יותר קל לו בחיי היום-יום… למעשה מה שאנחנו עשינו בצפון, התחלנו כמנטורים בהדרכה של אריאלה, שזאת הייתה חוויה, אני בטוחה שהחברים שלי לקורס יסכימו איתי, ליווינו משפחה חד הורית שאמצה ילד בן 7, ואני יכולה להגיד לכם שהיא לא משפחה עם בעיות, היא משפחה שהיא יודעת מה היא עושה מתנהלת כמעט כמו הורה אחר, אבל עצם זה שיכולנו לשבת יחד, טוחנים את היום יום, מדברים על היום יום זה עשה לה משהו, זה נתן לה כוחות, זה הוביל אותה הלאה, לחשוב, היום דרך אגב, היא מסייעת לנו בניהול של הפעילות בצפון, היא קבלה הרבה כוחות והיא ממשיכה עם זה. במקביל לזה התחלנו ללוות שתי קבוצות, והיה קושי אדיר לגייס את המשפחות המאמצות, אנחנו באים עם המון רצון טוב, אבל היה קשה להשיג את המשפחות המאמצות, אין לנו רשימות, אנחנו יכולים לגייס אותן, או מפה לאוזן, או להתגנב לפורמים שזרקו אותנו, או להגיע דרך אנשים טובים שרצו לסייע, בעיקר חבר מביא חבר… וככה גייסנו שתי קבוצות  שהיום אנחנו מנחים אותן, אלה קבוצות לעזרה עצמית, במודל שמעלים בהן דילמות, מעלים בהן קשים ומעלים דברים פשוטים כביכול… הילד לא דומה לי אני הולך ברחוב, מה זה אומר.. איך אני מגיב?..

 

עלון אימוץ הצפון14

You may also like...

1 Response

  1. האתר מדהים – יוזמה מאוד מבורכת. כל מי שנושא האימוץ קרוב לליבו ימצא מענה, חבר, כתבה, סרטון, או קבוצת שייכות.

    נושא האימוץ בחייו של הילד המאומץ עולה כמעט מידי יום, יושב חבוי מאחורי האוזן… ברמות שונות, נוגע בנשמה… אצל אחדים יותר ואחרים פחות, אבל הוא שם.
    הניסיון שלנו גם במשפחה הגרעינית שלנו וגם מתוך ליווי של עשרות משפחות אומר שהפתיחות, ההקשבה והעלאת הדילמה ל”עוד כמוני” תורמת בגדול לכל המשפחה.
    נשמח להיות אתכם בקשר, עמליה וחיליק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *