חיפוש

חוסר ביטחון במסווה של ביטחון עצמי

ליאור דגן, מומחה ללקויות קריאה, תואר שני באוניברסיטת חיפה MA בלקויות קריאה. בעל לקות זמן ומרחב מספר על הקשר המפתיע בין ביטחון עצמי מופרז וחוסר ביטחון, הפרעות בכיתה ו…לקויות. ליצן הכיתה המסתתר מאחורי מסך של רעש מסווה הערכה עצמית נמוכה. מה יכולים אנו ההורים, המורים לעשות למען הילד.
לפי ליאור יש חשיבות עליונה קודם כל להגדיר את הבעיה באופן מדוייק. להבחין בין התופעה: פיצוץ השיעור, ההפרעות, ההצקות וההשפלות לבין השורש של הבעיה – מה המקור לה. שלשת השלבים הם: 1. להעביר מסר בלתי מתפשר מצד ההורים והצוות על כך שההנתהגות אינה מקובלת
2. להעניק לילד תחושה שמקבלים אותו ואת הקושי שלו (את העובדה של הקושי מקבלים, אך מפרידים בין הילדים לבעיה)
3. נסייע לך כמיטב יכולתינו
בדרך זו אנו מצפים מהילד לשינוי כלומר, יש לנו הערכה אל הילד כבעל פוטנציאל לשנות את התנהגותו. ההערכה שלנו כלפיו מאפשרת גם לו להעריך את עצמו. וככזה יש סיכוי שיירתם לשינוי. במפגשים הבאים ליאור ירחיב על מגוון הסיבות והקשיים, הלקויות השונות וכמובן על המשקל הנוסף שמוסיף האימוץ לכל הנושא.


ליאור דגן  פרופיל אישי בפייסבוק    אתר http://www.liordagan.com/    פייסבוק עמוד מקצועי, רבדים 

טלפון 052-293-3025  כתובת מייל timetobeginyourlife@walla.co.il

כדאי להירשם לערוץ האימוץ מלאו כתובת מייל ותהיו מעודכנים

דואר אלקטרוני *


You may also like...

1 Response

  1. הכרתי את ליאור במסגרת עסקית בה השתתפנו שנינו. שמעתי אותו, ראיתי בו את השינוי שמדבר עליו ולכן הלכתי איליו לאיבחון. ליאור מבין את קשיי הלמידה והקשיים ההתנהגותיים מהשורש.
    השיטה שפיתח לאיבחון מאד ייחודית. זו ממש חוויה לעבור איתו את האיבחון, הדרך מעניינת, מסקרנת, ומאירת עיניים – למדתי על עצמי תוך כדי האיבחון, גיליתי דברים ופתאום גם הבנתי מה קורה לי. לכן גם קל להגיע יחד אל המסקנות.
    מכאן – נפתחת הדרך אל התהליך הביצועי באופן יותר טיבעי, בדרך קלה וברורה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *