חימום + וידאו לקראת יום המשפחה

הערב נשלח את הגיליון החגיגי שהכנו לכבוד יום המשפחה שחל ביום ראשון. גילעד (בוגר שאומץ, מרצה ופעיל חברתי) על פרידות, ניירונים והשראה משיר אהוב. עליזה (אמא מאמצת ומטפלת) על שייכות במשפחה המאמצת וסולמות. צילה (אימצה ילדה בת 10 באימוץ עם קשר, חד הורית) וכיום סבתא כתבה על – פתקים אישיים כחלק מתהליך מתמשך של בניית המשפחה. שרונה דוכנה (אימצה ילד בן 6 וחצי, חד הורית, מייסדת מיזם האימוץ) כותבת על בריאת חזון אישי-משפחתי כתהליך מתמשך לביסוס ההיקשרות.

כאן תוכלו לצפות במסר חשוב שמתחבר לחזון ולציפיות שלנו כהורים ובפרט כהורים לילדים שהגיעו “ממקומות קשים”, זו הדרך שקארן Dr. Karyn Purvis שפיתחה את הגישה Empowered to Connect מכנה אותם. מהן הציפיות שלנו. בהתאם לציפיות – נגיב. אם נצפה מילדינו שיתנהגו כמו כל ילד “רגיל” הרי שאנו עשויים להיות מופתעים. עד מאד. התנהגות לא נורמטיבית (בהשוואה לשאר הילדים שאנו מכירים) לצד ציפיות מוקדמות עימן הגענו להורות תסב לנו תיסכול רב ותגובות מאוכזבות מצידנו.

אם יש תחושה קשה לכל אדם ובמיוחד לילדים “אכזבת אותי…”. כשתצפו בוידאו תבינו עד כמה חשוב שנתאים את הציפיות שלנו למציאות. כמה חשוב שהילדים באמת יחושו מחוברים-שייכים לתא המשפחתי שלנו. כמה חשוב שהילדים לא רק יהיו בטוחים, אלא יחושו בטוחים – יחושו את המקום הבטוח שלהם בבית, במשפחה בליבנו.

כמה כמה חשוב שהילדים יחושו באמת שיש להם קול Voice ושאנו נכונים להקשיב לקול הזה. לא רק למילים, אלא למה שהן מביעות. אחרת כשאנו לא באמת קשובים, לא באמת נוכחים או לא מקשיבים גם ל Sub Text הילדים יבטאו את קולו בהתנהגות ולא במילים.

אני מזמינה כל אחד מכם להגיב כאן מתחת לפוסט. בהתאם לתגובות שלכם אעלה לאתר העשרה נוספת על חזון משפחתי. כי “יום המשפחה” נחוג ביום א’. אך אצל כולנו ההורים משפחה היא בכל רגע ורגע 24/7/365

השאלות שאני מזמינה אתכם להגות בהן ולכתוב לי:

1. מה היו ציפיותך לקראת האימוץ (האם כתבתם אותם ותוכלו לשוב אליהם)?

2. האם הן מתגשמות במלואן או בחלקן?

3. מהן כעת הצפיות שלך?

כיתבו לי כאן בתגובות ובהתאם אשלח חומרים נוספים הנוגעים לחזון המשפחתי. הגיליון יישלח במייל הלילה לכל מי שנרשם לתפוצת המיזם. אם אינם רשומים – מתחת לוידאו נמצא טופס פשוט. מלאו את המייל ונתראה מהצד השני. תודה

 

כדי לקבל עידכונים וגישה להדרכות מתקדמות, מוזמנים למלא את כתובת המייל שלכם. הלילה נשלח גיליון אלקטרוני לכולכם. נשמח לתגובות על השאלות שהעלינו. תהנו מהוידאו. נתראה בלילה.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *