ד”ר ברנדה מקרייט 10.5.1952-23.8.2017

Brenda Hope McCreight  May 10 1952 - August 23 2017

 ההודעה הגיעה אלי ביומו האחרון של הטיול. התיישבתי על המדריגות המובילות לספריה בסופיה.
המייל מסוניה הגיע עד סופיה. סוף-יה. היבטתי לשמיים מבקשת נס.

זכיתי בחיי לפגוש אנשים משמעותיים. ואת היית כזו, ד”ר מקרייט האהובה.
פעלת בגישה המשלבת פסיכולוגיה, מדעי המוח ומדיטציות. הדגשת את ההשפעות ארוכות הטווח של סטרס ונטישה. כתבת על החרדה שתוקפת אותנו ההורים במצבים מאתגרים. נתת דוגמאות איך לספר לילד את סיפור חייו ומולידיו. וכמה חשובות המילים שנבחר. שיתפת איך כשפגשת בעצמך כהורה את הקשיים למדת להתרכך, לנשום. הטפת לנו ליטול זמן רגיעה כדי שנצליח לשמור על ה- Center כך גם הילד ילמד בהמשך להירגע בכוחות עצמו.

העיניים שלי קוראות את הבשורה ושתי מילים קורעות את המסך.
 מסך שרגע קודם נפרסה עליו כוס קפה גדושה בקוביות קרח כמו שאני אוהבת.

ברנדה, היית ועודך מורה גדולה, אישה, אמא עם לב ענק ואשת מקצוע שמתעדכנת כל הזמן. שותפה למפעל חיים, בו האמנת. הענקת לי חופש פעולה ורוח גבית. בזכותך אלפי משפחות בעולם ומאות משפחות בישראל קיבלו תמרורי תנועה להורות שנעה מזרימה לטלטלה. עשרות משפחות פוסט אימוץ וגם לקראת אימוץ וכן אנשי טיפול העמיקו בלימוד על: יגון ואבל, לחישה למוח, זיהות משפחתית, שייכות והיקשרות וכמובן הפעלה והעברה.
הלב שלי בחר בך וליבך העניק לנו אוצרות.

קוביות הקרח בכוס הקפה שבידי הפשירו למים מתוקים-מרירים.

בשיעור השני על הויסות, שיעור שאני כ”כ אוהבת, למדתי לקחת על עצמי פחות, לא להתנדב כ”כ מהר ולשחרר את כתפי מעומסים מיותרים. עיצה נפלאה במיוחד למי שחווה עומס נפשי. הדגשת כמה חשוב שהמיקוד שלנו יהיה על הקשר ועל מערכות היחסים ופחות על חינוך, שנשקיע משאבים בחוויות משותפות ופחות על …יו ניימ איט. ביקשת שנשים לב ונעניק למשפחה זיהות חדשה, ולילד שייכות ורק אח”כ תגיע ההיקשרות. הדגשת ולא הבטחת איך זמן ותהליך נכון יבנו אמון על חורבותיה של עיר שקרסה.

כתבת לי פעם: “יש לי קשר מצוין עם כל 14 ילדי” אולי הוספת שהקשר הטוב הוא בזכות או למרות האתגרים. אני כבר לא Dr Brenda Mccreightזוכרת.

סיום החופשה שלנו בבולגריה. הילד שלי התיישב לידי על מדריגות הספריה בסופ-יה, מנסה להבין מה קורה איתי. למה הלב שלי שבצהריים צהל כאילו דומם לו פתאום בשעת השקיעה הזוהרת.
האנרגיה שלך, ברנדה, מאפשרת לנו להיות טובים יותר. הרבה יותר
. הסרתי את עייני מהמסך. דמעות שביקשו לפרוץ נסוגו לאחור. אין זמן לבכות. יש כ”כ הרבה עבודה. חשבתי על הנכסים שהורשת לנו. ועל המשימות שלפנינו. נותרנו לבד אני והצוות.
אתם שקוראים – אתם מוזמנים להצטרף ולסייע.
האנרגיה שלך, ברנדה, מאפשרת לנו להיות טובים יותר. הרבה יותר.
ד”ר ברנדה מקרייט, Dr. Brenda Hope McCreight נפטרה בקנדה בשלום ב-23.8.2017

ד”ר מקרייט התייחסה לכל הנפשות בעולם האימוץ (ביולוגים, מאומצים, מאמצים).
פיתחה גישה אינושית בתחום כל-כך שביר. פסיכולוגית קלינית מומחית למשפחות בסיכון עם ניסיון טיפולי בן 30 שנה בתחום האימוץ. אמא ל-14 ילדים: שניים ביולוגיים ו-12 אומצו. פעלה בקנדה, השתתפה בכנסים בינ”ל והשפיעה גם עלינו בישראל.

הרמתי מבטי מהמכשיר, די לשבת על המדרגות בבולגריה. עלינו להמשיך ולעלות מדריגות נוספות, להמשיך את דרכך, ברנדה, דרך השליחות. מאז אותו יום אני מדברת עליך בלשון עבר, מיישירה מבט אל העתיד ומחייכת כשאני רואה אותו בהשראתך.

המשימה שהייתה טרם לכתך תתממש – נעניק 200 ערכות הדרכה מקצועיות למשפחות ולאנשי מקצוע. זה יקרה כשנגיע לאנשים נדיבים שרוצים לחולל שינוי ולהשפיע על מה שקורה בבתים. אם את/ה רוצה לסייע באופן ישיר או מכירים אדם שהאימוץ נוגע לליבו, אנא קשרו ביננו.

לסוניה ול- 14 ילדיכם (Kellie, Karen, Jason, Angelus, Makenzie, Mike, Alex, Jess, Quinn, Paige, Darren, Kianna, Felicia, and Sadie), לשמונת נכדיך – דעו לכם שמאמא ברנדה השפיעה גם כאן על מה שקורה בתוך הבתים שלנו בישראל. ובטח על הבית הפרטי שלנו. נוחי על משכבך בשלום.

שני משובים מתוך רבּים:

“אני מאמינה שלו היה ברשותי הקורס הזה  עוד טרום האימוץ יכולתי להיות ממוקדת יותר בהבנת הגישה והטיפול הנדרשים והיו נחסכים מאיתנו הרבה מאוד קשיים, מאמצים, תיסכולים והוצאות כספים מיותרות.”

“הידע שנאסף כאן הנו ידע שמותאם בצורה מדוייקת להתנהגות של ילד מאומץ שחווה פוסט טראומה, ההרגשה שלי כאמא שהגעתי הביתה. סוף סוף יש גישה שמבינה אותי ואת מה שאני עוברת עם הילד”

כרונולוגיה:

בינואר 2016 פניתי לד”ר ברנדה מקרייט, Dr. Brenda McCreight
פסיכולוגית קלינית מקנדה. שיתפתי אותה שלאור המסע המשפחתי שלנו הקמתי את ‘מיזם האימוץ’ – בית וירטואלי לידע מומחים בתחום האימוץ והאומנה. ברנדה מטפלת, סופרת ויועצת בתחום מומחית במשפחות מאתגרות בנושאים: RAD – הפרעות התקשרות , FASD, ADHD ועוד. היא כתבה 7 ספרים כולל ספרי הדרכה להורים ביניהם: “Parenting Your Older Adopted Child” חיברה אגדות לילדים וספרים למאומצים והורים ביולוגיים. היא נרתמה לפנייתי ושיתפה פעולה ללא לאות. סוניה, תמללה את כל 9 השיעורים המוקלטים בוידאו לטקסט כתוב באנגלית. בנוסף קיבלנו מצגות מעשירות. כל שיעור עבר כאן תרגום לעברית, פנינו לברנדה בבירורים כדי שנדייק בתירגום כוונותיה.
במאי 2016 הקורס הושק. דאגתי לעדכן אותה בהתקדמות.
בנוב. 2016 בעזרת המשתתפות בקורס הפכנו את הקורס לספרון-כיס שנשלח כמתנה למשתתפים. בנוסף 150 עותקים חולקו בחינם למשפחות בקהילה.
במרץ 2017 נערכו סדנאות קבוצתיות “בית רגוע” ברוח הקורס הדיגיטלי. ברנדה שמחה כשכתבתי לה שיש הורים שאף הדפיסו את הקובץ וחילקו לגננות.
שיתפתי אותה בפגישות שקיימתי עם אנשי השירות ועוזרים פרלמנטרים של ח”כ- היא התרגשה שמתפעלים ורוצים לעזור. במהלך הזמן הבנו שכאן הדברים עובדים לאט. לאט מדי. כמה עצוב.
בהמשך שלחה קובץ ענק כדי שנתרגם את ספרה The 4 Steps CARE method of conflict management . שלחה אלי ראיונות מקצועיים ודאגה לשתף פעולה באופן יצא מן הכלל כל זאת תוך נסיעותיה והשתתפותה בכנסים בינ”ל ומחויבותיה למגה-משפחה שבראה. קישור לאתר שמייצג את עשייתה רבת הפעלים ואת אישיותה http://hazardousparenting.com/

ד”ר מקרייט מעבר לניסיון מקצועי בן 30 שנה, היא אמא ל-14 ילדים (2 ביולוגיים ו-12 ילדים אומצו חלקם אומצו בגיל צעיר ואחרים בגיל ההתבגרות). סבתא ל-8 נכדים.

מוזמנים לכתוב לי מייל אישי, שרונה דוכנה, מייסדת מיזם האימוץ
Programs@AdoptionWisdom.com

0522941146
פייסבוק מיזם האימוץ
וכמובן יהיה נהדר למצוא תגובה שלכם כאן באתר

הודות לד”ר מקרייט זכינו בקורס אינטרנטי בן 9 שיעורים:
“אימוץ-מה שעליך לדעת”.

לפניכם תמצית השיעור התשיעי: “משייכות להיקשרות” כמעט 3 דק’.
הקורס המלא פתוח לנרשמים בהצעה מיוחדת במהלך נוב’ 2017

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *