פעילים

הערה: דף זה נבנה הודות ל’אנשים טובים באמצע הדרך’ העושים למען המשפחות. כל מי שהסכים והעביר טקסטים וקישורים פרסמנו אודותיו באתר מתוך רצון כן להעניק חשיפה ארצית לנושא ולדרכי השיקום, טיפול ומניעה. אם יש מי שמעוניין להוסיף אודות הפעילות המבורכת מקצועית שלו מתבקש לשלוח לפרטי הקשר שלנו למטה. נשמח תמיד לעדכן ולהוסיף.


ביה"ח שניידר מרפאה לטיפול בילדים שנחשפו לאלכוהול בהיריון

צוות המרפאה נותן שירותי אבחון, מעקב וטיפול לילדים אשר נחשפו לאלכוהול בתקופת הההריון. ילדים כאלה עלולים מבעיות התפתחויות, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות רגשיות ובעיות התנהגות, פגיעות גופניות באיברים שונים.
ד”ר יהודה סנצקי רופא בכיר במכון לנוירולוגיה ולהתפתחות הילד, מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל
מנהל מרפאת מ.ש.ב., מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל. בין יתר תמחומי התמחותי: הפרעות קשב וריכוז (ADHDׂ), איחור התפתחותי, בעיות רגשיות והפרעות התנהגות

אריאנה מלמד - עיתונאית

פורצת דרך בתחום הפאס בישראל. אריאנה הביאה למודעות בישראל את נושא הפאסד, פעלה ופועלת רבות לחולל שינוי בחייהם של המשפחות להם ילדי שלוקים בפאסד FASD. בנוסף הקימה קהילה למשפחות שאימצו ילדים הסובלים מהתסמונת. מנהלת יחד עם אורני זקס את קבוצת הפייסבוק מאמצים אמיצים. מתוך הפוסט שכתבה עוד ב- 2014: “היום הוא יום המודעות הבינלאומי לסינדרום אלכוהול עוברי. סביר להניח שלא שמעתם על התסמונת, אז אספר לכם קצת. אנא שתפו. אתם יכולים לעזור להציל ילד אם תשתפו…”.

 

פרופ' אנדריאה ברגר, חוקרת

ראש המחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. מנהלת מחקרים בארץ ובדרום אפריקה בתחום ה-FASD  בשיתופי פעולה עם מומחים מהעולם.
הנושאים העיקריים שפרופ’ ברגר חוקרת קשורים למהלך ההתפתחות הנורמטיבית והחריגה (בהפרעות נוירו-התפתחותיות כגון FASD וADHD) של יכולת קשב, שליטה ובקרה המאפשרים ויסות עצמי, וההשפעות הורה-ילד על ההתפתחות של יכולות אלה. במחקרים שלה היא משלבת שיטות מחקר מגוונות, כאשר העיקרי שבהם הוא מדידה של פעילות מוחית אלקטרו-פיזיולוגית.
פרופ’ ברגר סיימה תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן. את התואר השני והתואר השלישי עשתה במחלקה למדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן-גוריון, בהנחייתו של פרופ’ אבישי הניק. את הפוסט-דוקטורט עשתה באוניברסיטת אורגון שבארצות הברית בהנחיית פרופ’ מייק פוסנר, חלוץ עולמי בתחום מדעי העצב הקוגניטיביים במיוחד בתחום הקשב, ופרופ’ מרי רוטברט, החוקרת הידועה בעולם בתחום חקר הטמפרמנט של ילדים.

 

ד"ר ליאת חן הרבסט, אוניברסיטת אריאל, המחלקה לריפוי בעיסוק

תחומי העניין המחקריים: קשת נזקי האלכוהול לעובר, ילדים ומתבגרים עם הפרעות נוירו-התפתחותיות, קשיים בוויסות, מחקר מבוסס קהילה, תפקודים ניהוליים. לשעבר אוניבסיטת חיפה. מתמחה במאפיינים סנסומוטוריים של ילדים עם הפרעה על רקע של חשיפה לאלכוהול ברחם.

גבי מיטרני, עו"סית

גבי מטרני, עובדת סוציאלית ואמא לבחור מאובחן על הספקטרום של הפאס. קיימה כבר כ 60 הרצאות בפני הורים ואנשי מקצוע במטרה להעלות מודעות לתסמונת. בהרצאותיה משלבת בין סיפורה האישי למידע ביו-פסיכו-סוציאלי רחב. מידע הנוגע למהי אותה קשת של נזקי אלכוהול בעובר, סטטיסטיקות ומודעות בארץ ובעולם, מאפיינים ראשוניים ומשניים ודרכי טיפול אפשריות. פרטי קשר: Gabymit1960@gmail.com  0547864724

הרשות למלחמה באלימות סמים ואלכוהול