אסנת חזן – מסר להורים שאימצו/ אומנה: קבלה ומרחב גירוי-תגובה

מסע ההורות הוא ארוך שנים בפרט הורות לילדים שעברו פגיעת היקשרות: חשוב שכהורים נמשיך לעשות כמיטב יכולתינו, אך לצד זה נזכור שעלינו לקבל את המציאות ובה את עצמנו ואת הילדים גם כאשר אנו פוגשים אתגרים ומתמודדים עם התנהגויות לא פשוטות.

המפגש נערך ב- 2.9.20

נגן וידאו

אסנת חזן, מבקשת שנזכור שמסע ההורות הוא ארוך שנים בפרט הורות לילדים שעברו פגיעת היקשרות: חשוב שכהורים נמשיך לעשות כמיטב יכולתינו, אך לצד זה נזכור שעלינו לקבל את המציאות ובה את עצמנו ואת הילדים גם כאשר אנו פוגשים אתגרים ומתמודדים עם התנהגויות לא פשוטות.
הקבלה את היש תרגיע את המרחב הורה-ילד. אם נדע לעשות ‘קופי פייסט’ של הקבלה אל היחס שלנו למערכות החינוכיות והטיפוליות העוטפות אותנו נצליח לייצר תהליך בו יותר אנשים רתומים אליו.
מעל הכל חשוב שנקבל את עצמנו ונחמול את רגשותינו.
אסנת הביאה לשיחה את המסר העיקרי של ויקטור פרנקל המוזכר גם בספרו ‘האדם מחפש משמעות’ והוא לייצר לעצמנו חירות דרך המרחב של גירוי-תגובה. המרחב יאפשר לנו להכיל את מה שקורה, לווסת עצמנו ולהגיב באופן מאורגן יותר בדרך ובזמן שנבחר. ילד הרואה לנגד עיניו בוגר שמצליח לנהל את הגירו-תגובה מקבל מודולינג שיש לו ערך יותר מכל שיחת חינוך והטפה.
חשוב שההורים ואנשי הטיפול העובדים יבינו שפגיעת ההיקשרות עלולה להתהוות מעצם הניתוק של ילד מהאם שילדה אותו. שלא לדבר אם אותו ילד גם עבר הזנחה ואלימות. כן, עצם הניתוק מייצר דפוסי היקשרות בעייתיים. גם אם הילד אומץ בן יומו.
פגיעת ההיקשרות יכולה להתבטא לאורך שנים רבות ואף במהלך חייו של הבוגר. אך בהחלט מדובר בפגיעה שניתנת לשיקום-ריפוי. שוב חזרנו למקום של הקבלה העצמית של הילד את עצמו, של הבוגר את עצמו ושל המשפחה שלנו כפי שהיא.
בפעילויות שלנו נמשיך ללמוד, לתרגל, לשתף ולנשום.
(הטקסט שלעיל אינו ציטוט, אלא רוח הדברים של השיחה, כפי שרשמתי אני).
מוזמנים הערב להרמת כוסית מקוונת. קישור בתגובה.
15 דק’ עם אסנת חזן Osnat Hazan- עו”סית קלינית, פסיכותראפיסטית, מטפלת דיאדית במשפחות, מומחיות רבת שנים עם ילדים במשפחות ביולוגיות בתהליכי שיקום, ילדי אומנה וילדים שאומצו.
תודה לך אסנת על השותפות ברמה האישית וברמה המקצועית של פיתוח ידע, כלים ותהליכים בתחום כה מרתק ומורכב.
שיחות ומפגשים נוספים של אסנת נמצאים באתר ובקמפוס החברים שלנו.
הלייבים שלנו נערכים כאן מיזם האימוץ והאומנה – המרכז להכשרות וליווי מקצועי היום באופן מיוחד הלייב שודר כאן. תעקבו אחרינו בדף המקצועי.

יוזמה ואירוח: מיזם האימוץ והאומנה.השיחה התקיימה בלייב בדף הפייסבוק שלנו. משך - 15 דק'

אסנת חזן Osnat Hazan- עו"סית קלינית, פסיכותראפיסטית, מטפלת דיאדית במשפחות, מומחיות רבת שנים עם ילדים במשפחות ביולוגיות בתהליכי שיקום, ילדי אומנה וילדים שאומצו.

כדי לקבל מגזין במייל:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*

לעקוב אחרינו ברשתות

רוצים להשפיע לטובה? שתפו. תודה!

Facebook
Telegram
WhatsApp

0522-941146

שיחות ומסרונים בימים א’-ה’
12:30-16:30

Email Programs@AdoptionWisdom.com

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*