למה נכשלים הפסיכולוגים בטיפול בילדים עם FASD?

לילדי FASD יש צלקת במוח. צלקת הגורמת שינויים בתפקוד. אחד השינויים המובהקים ביותר הוא - בעיה בהטמעה.

אסיפת עמותה ב- 15.12.21 פרטים להלן

“…סינדרום אלכוהול עוברי פירושו שאישה הרה שותה אלכוהול ,והאתנול שבאלכוהול חודר דרך השליה ומשנה את מבנה המוח של העובר כך שמינקות ועד מוות צפויים לו תחלואים וקשיים במגוון רחב של תפקודים :בשפה ובהכרה ,בהתנהגות ובליקויים נוירולוגיים ,בכשלים לבביים או בבעיות בכליות ,ברגישות תחושתית או ביכולת לתקשר עם הסביבה , בעבריינות ובהריסת רכוש ,בסיכויים מוגברים ללקות במחלת נפש כרונית ולפעמים בכולם גם יחד…

המאמר החשוב שלפניכם מסתיים במילות תקווה: “טראומות ופגיעות מוחיות המשפיעות על יכולת ההפנמה וההטמעה ,ושליטה על אימופולסיביות ,מקורן במוח החייתישלנו .שלב ה טוב ורע” “מותר ואסורבאים רק אחר כך .שיטות היפנוטיות פועלות טוב יותר מכל שיטה אחרת על האזורים האלה .לכן לאנשים )וילדים (עם בעיות של אימפולסיביות וקשיים אחרים המאפיינים גם פאסד ,כדאי לנסות . סגולה מיוחדת היא באדם שאין הוא יכול להתקיים, אלא אם כן הוא צופה אל העתיד .זה מקור ישעו ברגעים הקשים ביותר של קיומו ,אם כי יש שהוא צריך לאלץ את רוחו שייטול עליו משימה זו . ויקטור פרנקל.
פנינו קדימה
מחקרים ראשוניים חושפים שהטיפול בתא לחץ כמו הטיפול בקאנביס , משפרים את היכולות התיפקודיות של נפגעי פאסד באופן דרמטי .הדרך בראשיתה אבל יש תקווה”.

"המאמר שלהלן מאת אורני זקס פורסם באתר מתוך רצון עז (גם שלי) לחולל שינוי משמעותי בתהליכי האיבחון והטיפול המותאם פאסד לילדים ותמיכה ארוכת טווח למשפחה כולה. מדינת ישראל נכון ל- 2021 נמצאת בפער עצום ועצוב לעומת המקובל בעולם בתחום הפאסד. כותרת המאמר או תוכנו לא נועדו חלילה לפגוע בשום איש מקצוע, אלא אך ורק להעיר ולפתח בעתיד הקרוב תהליכי הכשרה ראויים למטפלים ולכל המעטפת הרב מקצועית. אנשי טיפול מומחים העוסקים בתחום מוזמנים ליצור קשר ישיר עם העמותה לנפגעי תסמונת אלכוהול עוברי."
שרונה דוכנה
מייסדת ומנהלת מיזם האימוץ והאומנה

האסיפה מיועדת לחברי עמותה רשומים בלבד

פרטי אנשי קשר
בענייני האסיפה: שלי אלכסנדרה חוברה fasdshelly@gmail.com
בענייני העמותה: מזכירה טליה גלוסקא 052-366-2537 talia130159@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לעקוב אחרינו ברשתות

לקבל ניוזלטר במייל

רוצים להשפיע לטובה? שתפו. תודה!

Facebook
Telegram
WhatsApp

0522-941146

שיחות ומסרונים בימים א’-ה’
12:30-16:30

Email Programs@AdoptionWisdom.com

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *