משפחה בהקשבה – קשר, נשימה ומגע

משפחה בהקשבה - קשר, נשימה ומגע

שיחה עם עינת נירהוד שטמר - מלווה תהליכי צמיחה מתוך טראומה

תמצית

שיחה על טיפוח חוסן משפחתי דרך תקשורת. למעשה המשפחה יוצרת שפה משפחתית. עינת מציעה הרגלים בריאים לשיגרה ויישומם גם ברגע ובתקופות משבר. בשיחה נגענו במתנות שמציעה ההקשבה לעצמי כהורה ומכאן בפיתוח היכולת להקשבה נקייה לילדים שלי ולאנשים אחרים עימם אני מגיעה במגע.

הנשימה הינה כלי נוסף ותוכלו אף לצפות בהדגמה של מחזורי נשימה: שאיפה ונשיפה ארוכות ואיטיות, כאשר הנשיפה ארוכה מהשאיפה, בכדי לשדר לגוף-מוח שהכל בסדר.

הכלי השלישי שעינת מציעה הוא מגע. הוא אפקטיבי כהרגל משפחתי וכן ברגעי קצר בו עלינו ליטול פסק זמן. ניתן לגעת בידו של השני ולהזמין המשך קשר בעוד זמן קצוב.

באופן כזה נשמע הקשר הודות לקשב עצמי והדדי, יש מקום לנשימה ולמגע קל וקרוב שמביע: אני כאן, יש קשר והתקשורת ביננו תמשיך. עוד רגע קט.

כך כולנו מאוזנים וקשובים יותר. הרבה יותר. תהנו ותרגלו. השיפור מגיע עם הזמן. גם אם לא נמנע את המשברים כן נצליח להפחיתם או להוריד  מעוצמתם.

כלי הקשב, הנשימה והמגע הם מטפחי חוסן לנו ומהווים מודל מוצלח לילדים שלנו בבית, בבית הספר, עם החברים וההמשך החיים.

עינת נירהוד שטמר

מתוך האתר של עינת: גיליתי את עולם הרפואה המשלימה בטעות בשנת
93, כאשר השתחררתי מהצבא עם נכות בברכיים וחיפשתי משהו ללמוד “בינתיים” עד שיגיע מועד לניתוח שהייתי צריכה לעבור. בלי להתכוון התאהבתי בעולם הרפואה הסינית בפרט, וברפואה המשלימה בכלל, ומאז אני לומדת כמעט כל הזמן. מאז ועד היום למדתי תחומים רבים ברפואה המשלימה וטיפלתי במקרים ממקרים שונים החל בכאבים כאלה ואחרים, ממשיך עם בעיות פוריות, מחלות כרוניות ואף תקופה בה טיפלתי בעיקר בחולי סרטן. 
בשנת 2000 התחילו להגיע אלי נפגעות תקיפה מינית וכשהתחלתי לבדוק למה הן מגיעות דווקא אלי גיליתי את מה שבמשך שנים הדחקתי, גם אני נפגעת תקיפה מינית.
מהמקום הזה, מההבנה הזאת, לקחתי לעצמי את תחום נפגעי הטראומה כתחום התמחות עיקרי וכיום אני עובדת בעיקר עם נפגעות תקיפה מינית, הלומי קרב, אנשים שהיו ילדים מוכים ואנשים ש”לא מסתדר” להם בחיים והם מחפשים לשנות.
כיום כלי העבודה שלי רבים ואני בונה את הטיפולים בהתאמה אישית ובהתאם לצורך של המטופל.
במקביל לעבודת הקליניקה אני מקיימת סדנאות, הרצאות וחוגי בית במסגרות פרטיות ובמוסדות שונים באופו פרטי ואף מתוקף היותי אחת מהמנחות הבכירות של ‘לחיות חיי מודעות’. אתר תהליכים משני חיים.

המרכז לחוסן משפחתי, התמחות בהיקשרות, זהות ושייכות, מיועד למשפחות אומנה ואימוץ ואנשי המקצוע והחינוך

לעקוב אחרינו ברשתות

לקבל ניוזלטר במייל

רוצים להשפיע לטובה? שתפו. תודה!

Facebook
Telegram
WhatsApp

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

*